Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Házisárkányka 7,5 hósan? :-D

Házisárkányka 7,5 hósan? :-D

Figyelt kérdés

Kislányom a napokban elkezdte, hogy ha vmit elveszek tőle, vagy pelusozom, vagy a babakocsiban is csak úgy, hogy elkezd "morogni, panaszkodni, kiabálni", kérdem, mi a baj drágám? akkor még tovább megy, hisztizik, kifeszíti a testét, stb.

Nem jó reagálok? Lehet nem kéne hozzászóljak, csak simán tegyem vissza hanyatt, és pelenkázzam tovább, és a babakocsiban is hagyjam, hogy replikázzon?

meg ilyenkor ez már lehet, hisz olyan pici még??

Erre még nem vagyok rákészülve...hogyan viselkedjek, hogy ne szúrjam el?


köszi


2011. ápr. 3. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:
én a pelenkázáshoz tudok hozzá szólni nem veszek róla tudomást.van h negyed óra egy pelenkázás.és kicsit el kell keserítselek az én lányom 13 hónapos és most jár ennek a tető fokán!
2011. ápr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

:-DD

jesszus...és nálatok mikor kezdődött?

2011. ápr. 3. 10:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Nállunk is kb 8 hónaposan kezdte,hogy le akart forogni,mászni a pelenkázóról,egyszerűen nem lehetett tisztába tenni mert ugye neki menni kell hisz ezer a dolog!Én úgy oldottam meg valamelyest,hogy kezébe adogatok csörgőt vagy a fésűét azok valamennyire elterelik a figyelmét én meg ezerrel kapkodok gyors bepelenkázni!A másik amit csinált,hogy amikor hazaértünk a sétából,betoltam babakocsistól az előszobába és már visított is,hogy azonnal vegyem ki,annyit nemtudott várni,hogy én gyors ledobjam a cipőm meg a kabátom(ez összesen kb fél perc)Na erről nem vettem tudomást,elkezdtem dúdolászni mintha nem is hallanám a visítását!Gondoltam azért ne szokjon már hozzá,hogy anya azonnal ugrik neki!Na 2-+3 alkalom után le is szokott róla mostmár türelmesen várja míg én levetkőzök!Muszály egy kicsit keménynek lenni,én sem gondoltam volna,hogy hiszti már 8 hónapos kor körül kezdődik de é n úgy gondolom,hogy mindent csírájába kell elfojtani!
2011. ápr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

aha, ismerős a séta utáni vetkőzéses hiszti is! :-DDD

na, jó, köszi, akkor megpróbálok kemény lenni...de nem semmi, hogy épp hogy kibújtak, és már ekkora "mellényük" van...imádnivalóak, de tudom, ha most nem teszek vmit, akkor a fejemre nő, aztán akkor kapkodhatok majd.

2011. ápr. 3. 14:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ez nem hiszti :) Csak elmondja a véleményét, azt pedig nem gond, ha meghallgatod. Van egy nagyon kedvenc könyvem, amit Gordon irt: P.E.T. - Parents Effectiveness Training azaz szülői hatékonysági tréning :) Ebben van arra épitve sok minden, hogy mennyire fontos, hogy már pici kortól visszakérdezzünk, megerősitsük a másikban - ez esetben a gyerekben, - hogy értjük, hogy érez. Úgyhogy én ilyenkor a fiam nevében el szoktam mondani, pl.: "tudom, mennyire nem szeretsz a pelenkázón lenni, csak a plafon látszik".. stb. De hat, valahogy lenyugszik mindig kicsit tőle. Most 2 éves, de még mindig nagy segitségnek érzem.
2011. ápr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szió!

köszi a választ, igen, én is így gondolom, de mivel nem értem el vele semmit, csak még jobban kínlódott, azért kértem itt segítséget...:-)

Ez a könyv magyar nyelven is megjelent?

2011. ápr. 4. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!