Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ma már 6 hónapos babámnál...

A ma már 6 hónapos babámnál születéskor szívzörejt állapítottak meg. Annyira aggódom érte! Ti hogy viselitek ezt a mindennapokban?

Figyelt kérdés
Születés után mindjárt megállapították hogy enyhe szívzöreje van a kisfiamnak.Hála istennek szépen fejlödik,korához képest fejlett baba,nincs lemaradva semmiben a kortársaihoz képest.Most voltunk kontroll kardiológ kivizsgáláson,a doki azt mondta hogy kamrai sövényhiánya van(ami 2mm),meg hogy csak figyelni kell.Ha szépen fejlödik és nincs semmilyen szokatlan tünet ami esetleg szívbetegségre utal akkor nem kell nagyon aggódni,hogy összeforrhat...stb.De én annyira aggódom hogy az már nemigaz!!!Mindig az jár a fejemben hogy ha vmi történne vele azt nem élném túl!!!Nem tudok ettöl a gondolattól szabadulni!!!Hogy van ezzel a többi anyuka aki ilyen cipöben jár mint mi?kiváncsi vagyok más hogy birkózik meg ezzel a dologgal?vagy már én reagálom túl?Köszönöm a válaszokat elöre is!
2009. febr. 27. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kérlek nyugodj meg. A szívzörej minden második embernél kisebb nagyobb formában előforduló jelenség. Újszülötteknél is nagyon gyakori amit később kinőhetnek. Ha nem akkor is együtt lehet vele élni. Panaszokat ritkán szokott okozni és ettől még teljes értékű életet élhet a baba. De szerintem kinövi. Nekem 17 éves koromban derült ki de nem ez okozta a panaszaimat hanem a szívbillentyű zavar. Nyugodj meg szinte biztos hogy elnövi a babucikád! Jó egészséget és sok boldogságot. A kamrai sövényhiányt nem ismerem de bízz a dokiban. És még egy jó tanácsot fogadj el. Ne stresszeld magadat azon ami nincs, nem történt meg, mert azt a baba is megérzi. És minél jobban rettegsz attól hogy baja lesz annál inkább el is hiszed ezt. Amiben pedig nagyon hisz az ember az sajnos előbb utóbb negatív értelemben is megtörténhet. Fő a pozitív hozzáállás, próbáld ezeket a rosz gondolataidat elhessegetni. Egészséges gyönyörű a gyermeked. Nincsenek panaszai, nem lilul a szája, boldog és kiegyensúlyozott. Tehát nincs okod az állandó rettegésre. Továbbra is járjatok ellenőrzésekre és mivel jön a tavasz minél többet vidd ki a friss levegőre. Üdv. 10 hós kislány anyukája

2009. febr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Nem te reagálod túl! Nekem is szívzörejjel született a kisfiam, de azt mondták, hogy kinövi, bár én mégis aggódtam nehogy komolyabb baja legyen, mert én is szivbeteg vagyok. Nem örökölhetö, de én féltem. Próbálj megnyugodni és arra gondolni, hogy erős és meggyógyul. szia
2009. febr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudom,nehéz azt mondani, hogy ne aggódj, de tényleg erről van szó. A sövény hiányok elég gyakoriak, és nagy részük, kb. egy éves korukra maradéktalanul benő. Nem derült ki a kérdésedből, hogy születésekor mekkora volt a sövény hiány. Ebből a leletből az derül ki, hogy akár mekkora is volt, biztos, hogy nem növekedett. Tényleg csak figyelni kell és az esedékes kontrollokra elhordani. Ehhez a lyukhoz nagy valószínűséggel akkor sem kell a későbbiekben sem hozzányúlni, ha nem nőne be. Ez egy nagyon gyakori és különösebb aggodalmat nem jelentő állapot.
2009. febr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt, DE ÉN TUDTAM, hogy kinövi a babám, valahogy nem is nagyon aggódtam, mert tudtam, biztos voltam benne, hogy csakis egészséges kis manóm lehet. 10 hetesen nyoma sincs a zörejnek. :)
2009. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Múlt héten vltunk a dokinál,és lehet még túl "friss" ez az infó,(nagyon beleéltem magam hogy minden ok lesz) s ezért vagyok még ennyire nyugtalan.Idovel lehet megbarátkozom vele ha lehet ilyet mondani!

Bízom benne hogy a picur kinövi,s minden rendben lesz!Nagyon köszönöm a válaszokat anyukák,valamennyire azért sikerült megnyugodnom!

2009. febr. 27. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!