Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szörtyög az orra a 2 hós...

Szörtyög az orra a 2 hós babámnak. Az orrsprén és az orrszivón kivül tudok neki máshogyan segiteni?

Figyelt kérdés
Ey is jo ,de ugy sajnálom szegenykémet.Apa beteg,pedig külon szobaban alszik,nem is velünk de ugy látszik elkapta 1 kicsit...más praktikák vannak?
2009. febr. 27. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni a gyogyszertarban egy un. "bebizsebkendot" amit a porszivora csatlakoztatva kell hasznalni es allitolag az nem olyan kellemetlen mint az orrpompa.

Az en babam 7 hetesen volt beteg, de en is csak cseppeket es orrszivot hasznaltam. Tiszta kin volt mindkettonknek (a szomszedoknak is) a tisztogatas. Nem tudtam meg arrol a biz. "zsebkendorol". Kerdezd a patikaban. Itt romaniaban lehet kapni, de szerintem nalatok is van.


Jobbulast!

2009. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szia,a GABI fürdetönek van gyogynövényese,erös illata van de nagyon jo, és az nekünk hozta kifele nagyon a kis orrábol .
2009. febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
c vtamin = Cebion cseppek; esetleg oscillococcinum, nasivin baby
2009. febr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves elso valaszolo,koszi a segitseget!Irtam neked privit,de most olvasom a valaszod meg 1x orrszivonk van amit a porszivora kell csatlakoztatni.Ezt ismerem csak nallunk nem bebi zsepinek hivjak.Koszike meg 1x.
2009. febr. 27. 14:56
 5/10 A kérdező kommentje:
Kicsit le van neki rakodva,mar kohog szegenykem,de sztm csak azert mert irritalja.Se le se fel nem jo az a buta "cicikaka"
2009. febr. 27. 14:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

allitolag egy csepp anyatej kepes jol fellazitani.

még csak terhes vagyok, olvastam róla, szóval nem tapasztalat, de lehet erdemes lenne kipróbálni.

2009. febr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Anyatej?Es hogyan?Ugyan mi szopizunk es csak anyatejet kap,de h hallottad ezta dolgot?
2009. febr. 27. 15:25
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Csatlakozom az előző válaszolóhoz!Én is hallottam,mi még nem próbáltuk,de ha ne adj Isten beteg lesz akkor kipróbálom,nem veszek semmi olyat ami esetleg "kényelmetlen" a babámnak.Igen az anyatejet régen úgy használták,hogy a kis orrába belecseppentettek,és a szemébe is ha csipás volt,vagy begyulladt.Ez csak egy jótanács,de tényleg érdemes kipróbálni,mert ártani semmiképp nem ártasz vele,sőt!Nem hiába ajánlják csak az anyatejet az orvosok,védőnők.Az én 2,5 hós babám is szopik,és lassan 7(!)kg!Komolyan.Jó étvágya van,aminek nagyon örülök.Nem kövér,gyönyörű baba,és hosszú. :)

szép napot!

2009. febr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kisfiam is 2 hónapos és szintén meg van fázva. Nekem a keresztanyám (aki gyerekorvos) ajánlotta, hogy cseppentsek anyatejet az orrába, annál jobb orrcsepp nincs is. Én úgy csinálom, hogy egy fülpucolót belemártogatok az tejcsibe és bekenegetem vele az orrocskáját. Érdekes módon ezt hagyja, pedig már minden mást utál szegénykém, ami az orrához ér :( Nekünk bevált, szerintem próbáld ki te is.

Párologtathatsz még a szobájában sós, vagy kamillás vizet, az is segíti a légzést. És ne legyen 20-21 foknál több a szobában, és vigyázz, hogy ki ne száradjon a levegő.

2009. febr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sinupret csepp,emellé hurutoldó sem kell,ez homeopátiás.
2009. febr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!