Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2010. November 13-ai (vagy...

2010. November 13-ai (vagy akörüli) babák Anyukái, hogyan telik napotok, babátok miket tud már csinálni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.Nem tudom az akörülibe mi is beletartozunk-e?:D

Nov.27

Sikongat ha olyat csinálok ami tettszik neki,már 2szer megfordult,nagyon sokat gagyarászik,megindult a fogzás is,nevet,ugy tarja magát mint valami vasgyuró.:D

De ha nálatok valami nem olyan mint a többi novemberi babánál el ne keseredj ugyanis MINDEN baba különböző ütemben fejlődik nincs 2egyforma ütemben fejlődö baboca.Te babód miket tud?

Napjaink:

6-7körül kel,reggeli,szundi,tizórai,játék,megint szopi,játék,szopi,séta,szopi,pancsi,szopi.

Végig alussza az éjszakát(8hetes korátol) 7kor pancsi,szopi berakom a kiságyba és alszik is.Néha felkel hajnalba egy kis kajcsiért:D

2011. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia!

Az én kisfiam is nov.13-án született. 3300 gramm és 53 cm volt. Két hete volt 7100 gramm és 67 cm. Most, hogy egyre jobb az idő, sokat sétálunk, Nagyon igényli a vele való foglalkozást. Forog a hátáról a hasára, hasáról a hátára. Egy ideig szépen eljátszik egyedül is. Nagyon sokat gőgicsél, próbálkozik a felüléssel.

És a te babád?

2011. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam nov.3-án született. Most 6300g és 65cm. Már eszik szilárdat, a tízórait kiváltottuk. Vegyesen kap tejcit és tápszer ezen felül. Hátról hasra simán fordul már egy hónapja és vissza is megcsinálta a napokban kétszer. Próbálkozna a kúszással, de még nem igazán megy, ezen sokszor kiakad. Ölben állandóan húzza fel magát ülésbe és pihiszékbe kapaszkodva is, ha visszafektetem bömböl.Ezen meg én vagyok kiakadva.:) 7kor kelünk, szopizik, aztán 10ig alszik, ezen felül még 3x fél-egy órát alszik naponta és az éjszakát és végig alussza.Sokat gagyog, visong, kuncog. A kezébe adott játékokat tüzetesen vizsgálja, forgatja a kis ujjai közt. Cumiját ki-be veszi a szájából.

Imádni való, napról napra okosabb.

És a te babád?

2011. ápr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 1körül írok a babámról,csak mennünk kell tanácsadásra:)))
2011. ápr. 5. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:
nov.9-i a kisebb fiam.Még csak anyatejet eszik és nem hasfájós.Ő is folyton ülne,hason is szépen tartja magát,van hogy könyököl.Már nyúl a játékokért,ha hanyatt fekszik fel is veszi kézbe.Még nem fordul meg,hanem kigurul oldalra és homorít,még egy pici kell hogy átforduljon.Hasról hátra már többször sikerült,de nem tudom eldönteni hogy tudatosan vagy véletlenül ?:) Ráébredt a hangjára és lelkesen sikkangat,"beszélget"babanyelven a testvérével és mostanában ezzel hív engem is sírás helyett.Imád sétálni kocsiban,kenguruban és kíváncsian nézelődik.Éjszaka egyszer ébred,de csak enni.Családtagokat felismeri,széles mosolygással nyugtázza,de az idegenek,ismerősök társaságában idő kell míg feloldódik.Ennyi jut eszembe.egy két és fél éves és egy rögtön 5 hónapos kisfiúk anyukája
2011. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kislányom 15-én született, 4kg-mal, 4 hónaposan volt 7,5 kg és 63 cm. 3 hónapos kora óta hátról hasra, 4 hós kora óta pedig hasról hátra is fordul. Azóta édesen gurul a földön ha lent játszik. Éjszaka egyszer ébred 3-4 között. 8-ig alszik, délelőtt még egyszer szundizik 30-40 percet, délután míg hideg volt séta közben szunyált 3-4 órát is egyben, mióta bejött a meleg, kétszer szundizik 1-1 órát. 8körül fürdik. Sikongat, nevetgél, a családtagokat különleges mosollyal örvendezteti meg, de általában az idegenekre is mosolyog. Háton fekve ha fogom a kezét ülésbe húzza magát:):)Mindent megrág, a kezével ügyesen nyúl a dolgokért, cumit ki be veszi a szájába. A fogzás nála már jóideje tart, de ha minden igaz, hamarosan ki is bújik:)

Eszünk már almát, barackot, sütőtököt, répát, krumplit-minden ízlik neki:)

És a legnagyobbboldogság úgy ébredni,hogy fülig érő szájjal mosolyog rám a kiságyból:):)

2011. ápr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az én kislányom 3 kv-val és 51 centivel született. Épp az imánt voltunk mérésen, 5kg 90 dkg és 63 cm.

Egy hete adok már neki gyümölcsöt ( alma, barack, banán, narancs, és sütötök, krumpli) + szopizik.

El kellett kezdenünk a hozzátáplálást,mert 5 dkg-ot hízott 1 hét alatt, és a doki keveselte... De most jól behozta. Egy hét alatt 25 dkg-ot sikerült, pedig jó evő, szerintem lemozogja, mert ahogy leteszem már fordul is hasra, hasról hátra nehezen megy még neki.

Szépen fogja és nyúl a játékokért.

Éjszaka még eszik kb 2x-3x .Bár átaludnánk:DD


Reggel 7 körűl ébred szopizik,játszunk és alszik tovább 11 ig. Utánna ismét eszünk vmi gíümölcsöt és tejcsit,séta , aközben alvás, evés,játék d.után még egy óra alvás. 8 - kor fürdik eszik, és már alszik is:)


Nagyon mosolygós baba, mindenkire nevet aki csak megszólítja. Idegnekre is. Úgy becézik Őt h vigyori:)


Nagyon édes, és napról-napra okosabb :)))

2011. ápr. 5. 13:11
 8/8 anonim ***** válasza:

10.03-as vagyok. Minket is paráztattak a súlya miatt, de én nem foglalkoztam vele. Nálunk is volt, hogy csak 70et vagy 50et hízott egy héten, de a doki azt mondta jó a súlya így is, ilyen alkat. Most hogy hozzátáplálok már 160g gyümit is megeszik egyszerre, meg még utána iszik 90 tejet. Csak tényleg lemozogják már most.

Jó babázást!

2011. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!