Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2009 november téjékán születet...

2009 november téjékán született kisdedeitek miket szeret csinálni, milyen természetűek, hogy viselkednek más gyerekekkel, mennyit beszélnek, hogy fejezik ki magukat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 2009. november 13-án született. Okos, akaratos, már egy-két hónapja elkezdte a hisztiket. Nagyon anyás, még mindig szopik. Óvatos természetű idegenekkel, de egyre érdeklődőbb, főleg gyerekek társaságában. 80-86-os ruhákat hord. Most kezd járni. Mi érdekel még?
2011. ápr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, előző vagyok, a beszédről nem írtam :) Már mond pár két szótagú szót, labda, alma, kutya, apa, anya, stb. Mindent próbál ismételni egy-egy szótaggal. Nagyon sokat gagyarászik. Babajeleket is használunk, azokkal is ügyesen ki tudja magát fejezni.
2011. ápr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jaj de érdekes :)) Én lányom is 2009.nov.13-ai :))

Ő második gyerek én ennek tudom be hogy sok sok szót mond (alma, apa, anya,ató(autó) dúzda (csúszda) inta (hinta) maci, baba, toma (thomas) kém (kérem) adide, puszi hoppá, hamahama (ha enni készül vagy éhes) pápá, szia, fú meg még rengeteg ) Mindent ismétel utánunk, szinte minden utasítást megért már elég régóta, kis segítséggel eszik, iszik pohárból, kezet mos, leveszi egyes ruháit ha fürdés jön, "fürdik" persze én is átfürdetem:))

Ezeket mind a tesójától lesi el, nem igazán én tanítom.

Idegenekkel általában nagyon barátságos, de van egy két időszaka (pár hét) mikor gyanakvóbb olyanokkal akit nem látott még vagy csak ritkán.

Nemrég még picinek számított a kortársai között, egy évesen 9 kiló volt és 74 centi de most hatalmasat nőtt 81 cm és 11,5 kiló 80-86os ruhákat hordunk.

És hogy mit szeret csinálni: babázni, csúszdázni, kismotorozni, triciklin ül még nem hajtja csak próbálkozik.

2011. ápr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Miből látjátok az egyedi egyéniségét, amitől ő ő, olyasmi dolgok amiket csak ő csinál úgy, és talán nem is láthatta máshol, nem utánzás. hanem saját maga találta ki?

És éppen ellenkezőleg, mik azok a személyiség jegyek, belső tulajdonságok, vagy kifejezés mód amit láttok már, hogy olyasmi, amit a közvetlen környezetéből tanulhatott el?

2011. ápr. 21. 09:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!Az én kisfiam 2009.nov.7.-én született.

Ő nagyon nagy baba mert az apukája is nagyon magas.A picim 13kiló és 88centi.A játszin mindenki 2 évesnek nézi.Egyedül iszik pohárból,eszik kanállal közbe én is adom neki kanállal.Az öltözködésnél és a fürdésnél közreműködik,tudja mi után mi következik.Imád autózni és könyveket nézni.Pakolgat mindent mindenbe.Mindent megért néha én lepődöm meg a legjobban mikor csak hülyülésből mondok neki valamit és tényleg megcsinálja.86/92-es rucikat hord.A beszéd az nem igen megy.Utánozza az állatokat(csibe=tyip-tyip,oroszlán=á,cica=miau,kutya=uuu,vonat=huhu...stb.)

Értelmes szót csak az anya,apa,apapa(nagypapa),mond de a doki szerint 2 éves korig ráér vele.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. ápr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A harmadik vagyok. Én össze tudom hasonlítani a nagyobbammal és úgy látható már most hogy egész más típus, mozgásában nyugodtabb de fejlettebb is mint a tesója volt, sokkal irányíthatóbb, meggyőzhetőbb mint a bátyja volt ennyi idősen vagy akár később.

Rendkívül fogékony az érzelmi megnyilvánulásokra, ki miért sír miért nevet, azonosul vele, vígasztalni próbál, de már hónapok óta. Na ezt biztos nem látta így konkrétan senkitől, mert a bátyja nem egy ilyen érzelmes típus ő csak most egy pár hónapja foglalkozik ezzel hogy vki mondjuk mitől szomorú vagy ilyesmi.

Nyitott, érdeklődő gyerek, de nem feszül szét az energiától, mint a tesója jóval türelmesebb is pl. kirakós vagy formabeillesztős dolgokban.

Szóval látható hogy más egyéniség.

A praktikus dolgokban pedig az utánzás látszik (kiskonyhán főz, babát altat, tologat,etet, motorozás triciklin próbálkozás, fürdés, evés könyv lapozgatás ezeket egyértelműen a nagyobbaktól látja ill. tőlünk szülőktől)

de azt veszem észre a más gyerekektől való eltanulás sokkal hatékonyabb mint a szülőtől:)

2011. ápr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én gyermekeim is november 13.-án születtek meg.A kislányom nagyon hisztis már most.Fél az idegenektől és verekedik.A kisfiam nagyon nyugott gyerek.Szeretnek együtt játszani,mindennel elvannak.Már 12-hónaposan elindultak.Beszélni még nem nagyon beszélnek de elmutogatnak mindet amit akarnak.30.hétre lettek meg.
2011. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!