Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes alatt hogyan tudnék...

Gyes alatt hogyan tudnék váltani munkát?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyesen vagyok, és van munkaviszonyom, de oda már nem szeretnék vissza menni. 2005 óta vagyok a jelenlegi cégnél, ami 4 műszakos, éppen ezért semmiképpen nem tudom vállalni majd amikor már letelik a gyes. Időközben találtam egy másikat, az majd szeptembertől lesz esedékes(talán), és ha sikerülne, akkor ugye meg kell szüntetnem az előző munkaviszonyomat. Nos, ez hogyan működik? Kapok esetleg végkielégítést? Mert 3 évente jár 1 hónap, és 6 éve, hogy már ott dolgozom.

Tud nekem valaki tanácsot, segítséget adni, hogy mit kell tennem ez esetben? Várom a válaszokat!


2011. ápr. 5. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Pontosat nem tudok, de egy valami biztos: végkielégítés csak akkor jár ha a cég mond fel neked, ha te magadtól mész el akkor nem jár.
2011. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Fel kell mondanod a régi munkahelyeden. (beszéled meg a főnökkel, közös megegyezéssel vagy általad, azaz munkavállalói rendes felmosndással). A bent maradt szabadságaidat a munkaviszony megszűntetésekor a munkáltatódnak ki kell fizetnie. Olvasd el az 1992. évi XXII. tv.-t a Munka törvénykönyvéről vonatkozó részeit, vagy ami még jobb: www.jogpont.hu, ingyenes jogi tanácsadás, a honlapjukon rajta van, melyik irodájuk van hozzád a legközelebb! Sok sikert!

2011. ápr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Pedig jó lenne, ha adnának végkielégítést, mert egyik volt kolléganőm úgy intézte el, hogy kapjon, csak sajnos elutaztak külföldre, így nem beszéltem vele már fél éve, hogy hogyan csinálta...

No, mindegy, majd utánajárok ennek.

2011. ápr. 5. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!