Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit egyen egy két éves gyerek?...

Mit egyen egy két éves gyerek? Lécci adjatok ötleteket reggelire ebédre és vacsira! Szertném ha változatosabban táplálkozna.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát ezzel én is gondban vagyok. 5-6 félét variálok mindig, és már én is nagyon unom! :( Ráadásul én soha se reggeliztem a gyerek születése előtt, most reggelizek vele együtt, de tényleg kezdem únni a virlsit, szendvicset, tojáskrémet, rántottát, kenőmájast zöldségekkel.


Ebéd az mindig főtt étel, az, amit mi eszünk. Levesek, főzelékek husival (néha sajttal), sajtos-tejfölös tészta, párolt zöldség rántott hal, vagy sült hal majonézes kukoricával, lecsó, rizseshús, rakott brokkoli, töltött káposzta, ezek a kedvencek. :)

2011. ápr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam,leirom pár napi kajcsiját:

Reggeli változatok:tepertő kenyérrel,vagy virsli kenyérrel és kefirrel,vagy tojásrántotta,vagy lekváros kenyér.

Tízórai változatok:Joghurt,vagy puding,tejszelet esetleg túró rudi.

Ebéd:Valamilyen leves(paradicsom,krumpli,zöldbab,húsleves).

Másodikat nem mindig kér,de ha igen az:krumplis,esetleg túrós tészta,spagetti,mákosnudli,gombóc.

Uzsonna az mint a tízórai.

Vacsora:melegszendvics,zsíroskenyér almával,felvágott kiflivel,juhtúrós zsemle,sajtos kenyér,kenőmájas.

2011. ápr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele, már unalmas a virsli ,a tojás stb. Sajnos a kenyeret néha meg se eszi.Mostanában sokmindent csak megrág aztán kiköpi.Ebédre én is azt adom neki többnyire amit mi eszünk, vagy bébi ételt.
2011. ápr. 5. 15:57
 4/12 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak:

Az enyém a tésztákat nagyon szerti, de mindig nem lehet azt enni ugye.A parilevest nem szereti ,inkább zöldséges leveseket.Szegénynek sokszor van szorulása is.

És ti milyen főzelékeket csináltok?

2011. ápr. 5. 16:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Adhatsz gabonapelyheket tejjel reggelire.

Lányom nem reggelizik, iszik egy kakaót, és azzal kidől. Ezt tőlem örökölte, én sem tudtam soha enni reggel, ébredés után el kell telnie két órának, hogy enni is tudjak.A lányomnál is ugyan ez van, próbálkoztam egy darabig vele, de ha evett kihányta, vagy gyomorfájásra panaszkodott.

Tízórai nálunk valamilyen gyümölcs, vagy zöldségféle, karalábé, sárgarépa, alma, körte stb. Vagy joghurt, kefír kiflivel, kalács, péksütemény, de gyümölcs a legjellemzőbb.

Ebédre eszik amit mi, uzsonnára szintén gyümölcs, zöldség, sajt, vacsira meg szendvicsek, bundáskenyér, kenőkrémek ( tepertő, körözött, májas, sonkakrém, tojáspástétom )

2011. ápr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kisnita ***** válasza:

Két évesed még megeszi a bébiételt? :O Még nem is hallottam ilyenről :D

Az én kisfiam mindig zöldségeket enne... van hogy egész nap nem eszik normális kaját csak a nyers zöldséget.

Reggelire ezeket szokta kapni:

-joghurt tápszerrel

-vajas kenyér, paradicsom, paprika, uborka, jégsaláta, nyes répa stb ami van

-sajtos kenyér

-maci sajt kiflivel vagy zsömlével

-vajas kenyér valamilyen felvágottal (a fokhagymásat nagyon szereti meg a füstölt párizsit is)

-virsli kenyérrel

-főtt tojás

-mikróban sült krumpli vajjal és hagymával

-rántotta szalonnával/virslivel

-főtt lecsó kolbász kenyérrel


Vacsira vagy olyasmit mint a reggeli vagy azt ami ez ebéd is volt.


Szinte minden zöldségből lehet főzeléket csinálni. Sóska/ spenót tojással meg főtt krumplival, savanyú krumplifőzelék, sárgaborsó főzelék, zöldborsófőzelék, kelkáposzta főzelék, finomfőzelék, lencsefőzelék nálunk legtöbbször ezek vannak.

2011. ápr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A tojáspástétom hogyan készül?
2011. ápr. 5. 16:29
 8/12 A kérdező kommentje:
Bébiételből olyat eszik meg ami 1-3 éveseknek való
2011. ápr. 5. 16:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Tojáspástétom: Főtt tojást összetörsz villával, ízlés szerint sózod, és összekevered margarinnal ( turmixolhatod is úgy krémesebb ), meg mehet bele petrezselyemzöldje is. Ez az alap. Nagyobbacskáknak lehet bele kis borsot tenni, hagymát apróra vágni, mustárt. Vendégváró falatkáknak is jó :)


Meg van mégegy amit kifelejtettem. Ha gyerkőc szereti a halat, akkor olajoshalból is lehet készíteni kenőkét. Szintén margarinnal kikeverni a halat, bele egy kis felkockázott vöröshagyma, és citromlé. Viszont ezt össze kell érlelni a hűtőben.


Kenőmájast is szoktam itthon készíteni (legalább tudom mi van benne ) Csirkemájat hagymán megpárolok, teszek hozzá majorannát, mikor megpuhult botmixerrel margarinnal összedolgozom. Sokkal finomabb mint a bolti, és máj is van benne :)

2011. ápr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk általában felsorolom mi a választék és a kicsi szokott dönteni, hogy mit kér...mindig kétfélét mondok neki úgy könnyebb :D



Reggeli kétféle van a kora és a tízórai-reggeli:

Korai mindig kakaó 6 órakor utána 8-ig visszaalszik.


Tízórai-reggeli:

Felvágottas kenyér

Vajas-májkrémes stb kifli

Gyümölcs

Puding

Müzli tejjel

Hétvégente kalács, túrós batyu, kakaós csiga tehát finompékáru (péntek délután megcsinálom és vagy szombat reggel sütöm ki, vagy még péntek este)


Ebéd:

Ez a legtöbbféle, szinte mindent megeszik. Lehet zöldség, husi, leves, főzelék teljesen mindegy, sok legyen :D Igaz 13 hónapos korától azt eszi amit mi bizonyos megkötésekkel (gombát, füstölt húst és mézet még nem kapott)


Uzsonna:

A tízóraira felkínált nem választott :)


Nálunk a menő vacsik:

Bundás kenyér

Virslis rántotta

Macisajtos kifli

Vajjal megkent pirított kenyér paradicsommal (imádja)

Melegszendvics (simán megcsinálom és összesütöm a felvágottas-vajas-zöldséges kenyeret)

Különböző krémes cuccok (vajkrémes, halkrémes, májkrémes, zöldséges sajtkrémes)

2011. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!