Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki vitte neurologushoz a...

Valaki vitte neurologushoz a babáját?

Figyelt kérdés

Mi biztonság kedvéért elvittük neurologushoz a kisfiamat. 3 és 1/2 hónaposan még mindig ökölbe tartotta a kezét és nem szeretett hason feküdni. Most gyogytornára kell vinnem a picurt fejlődési visszamaradotság miatt. Igaz sokat olvasom itt, hoy "ne izgulj, minden baba másképp fejlődik". csak akkor azt nem értem ezt az orvosok miért nem fogják fel. Mi 5 héttel hamarabb szültünk és nem veszik figyelembe a koraszülötséget.

A vizsgálaton a feltartott tárgyért csak a bal kezével volt hajlandó nyulni, ezért a doktornéni még azt is kitalálta hogy gyogypedagogushoz is kellene mennünk. Hazahoztam érdekes modon nekem mind a két kezecskéjével megfogta és mindig megfogja ha én tartom felé a játékot.

Én vagyok elfogult a babámmal vagy a doki túlbuzgó mocsing????


2009. febr. 28. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 4 hetes volt a babám, amikor a gyerekorvos azt mondta, kicsit nehezebben mozog ez a gyerek, vigyük el gyógytornászhoz. El is vittük, ott a gyógytornász még jobban ránk ijesztett, mondván, hogy már egy csomó mindent tudnia kéne, amit nem tus, illetve a bal kezét+lábát egyáltalán nem használja. Javasolt egy koponya uh-t és egy neurológiai vizsgálatot. Itt jegyezném meg, hogy kifaggatott mindenről, a terhességemről, a szülésről stb.

Gondolhatd hogy megijedtünk!

Elmentünk koponya uh-ra, ahol semmi elváltozást nem találtak hál Istennek.

Aztán irány a neurológus, aki egy végtelenül kedves, idősebb hülgy. Ő is kikérdezett alaposan, megvizsgálta a babát, tornáztatta és a következőt állapította meg: a babával nincs semmi komolyabb gond, az, hogy a bal fele kicsit nehézkesebb mozgású, az a farfekvéséből ered, illetve minden problémának az a forrása. Otthoni rendszeres tornáztatással teljesen helyrehozható.

Na ekkor gördült le a nagy kő a szívünkről.

2009. febr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekünk mennünk kellett vérvételre (5 ampulla vér= itt kiakadtam meg a nővér is), kopponya UH, röntgen és még EEG. gondolhatod hogy 2 napot a Madarász Kórházba töltöttünk, hogy megállapítsák semmi baja a Manónak.

Köszi a választ

2009. febr. 28. 08:43
 3/6 anonim ***** válasza:
a fiam vácummal született. És 2,5 hónapos volt, mikor a dokim elküldte, mert nem tatja állítólag jól magát. Ott kitaláltak minden félét mint nálatok, hogy ökölbe tartja a kezét, nem nyúl jól a játékok felé stb. Tornázni kellett vinni.3x voltunk, de végig üvöltött. A tornász nő meg hisztisnek nevezte stb. Aztán mikor negyedjére mentünk, nem értette, hogy 3,5 hónaposan hogyan tud mind a két irányba forogni. Utána nem is vittem többet. 5 hónaposan már ülni tudott, 6 hónaposan felállt, 7 hónaposan egyedül is megállt, most 8 hónapos és már megy egyedül 1-2 lépést. Szóval ennyit rólunk meg minden. Szegényt mennyi mindennek kitettem tök feleslegesen.
2009. febr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és minket is elküldtek EEG re, ami szörnyű volt. Na a koponya ultrahangról nem is beszélve, és ezt mind a nagy semmiért.
2009. febr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ neked is!

akkor nem csak nálunk ilyen "normálatlanok".

2009. febr. 28. 08:58
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Mi is voltunk,de én azért vittem mert a nagyfiamnak genetikai betegsége van.habár a picit nézték terhesség alatt,volt genetikai vizsgálat és tudtuk már a terhesség 13dik hetében hogy egészséges lesz én azért a biztonság kedvéért elvittem.sztem nem árt.a vizsgálatokat ki lehet birni és legalább te is nyugodt leszel nincsenek kételyek.hidd el a bizonytalanságtól rosszabb nincs!ha meg "fölöslegesen"rendelte az orvos szakemberek segitségét abból hátrány nem lesz,max ügyesebb lesz a babád.ja és épp tegnap beszéltem a neurologusunkkal,a normális mozgásfejlődés a későbbiekben kihat a szellemi fejlődésre is(pl beszéd)sztem ezért nem hanyagolják a gyógytornász segitségét.ártani nem fog.G
2009. febr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!