Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Darab hónap gyást kaptam, de...

Darab hónap gyást kaptam, de gyedet nem. Hogy van ez? Meddig utalják a gyedet? V mikor? Esetleg lehetséges h azért nem kaptam mert a könyvelöm elfelejtette megigényelni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 06:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell kitölteni illetve aláírni a gyed papírokat + kell hozzá még néhány papír. Viszont a munkáltatónak kell intéznie az igénylést. Kérdezz rá nála mielőbb. Ha nem írtál alá semmit a gyeddel kapcsolatban, akkor valószínűleg elfelejtette!!
2011. ápr. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszod.akkor ez lehet a gond.ma ugyis mennem kell hozzá.mennyi annak az átfutási ideje vajon?és remélem megkapom visszamenőleg is akkor?!
2011. ápr. 6. 07:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem ahogy lejárt a tgyás-om rá 1-1,5 héttel küldték ki hivatalból a papírokat a gyed igényléséhez,ezt bevittem a munkáltatónak és ő intézi majd a továbbiakat.Még rájuk is telefonáltam,hogy mi van már mikor küldik.

Te is rá tudsz kérdezni a területileg hozzátok tartozó egészségbiztosítási pénztárnál is,hogy hol jár a dolog,lehet,hogy neked is azt mondják,hogy már kiküldték vagy éppen ki fogják a napokban küldeni a papírokat.

2011. ápr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget,akkor rájuk is csörgök.ugyanis a gyás elvileg március 3án járt le.az több mint 1hónap.ilyen ez az állam,ők nem akarnak fizetni,de ha nekem van feléjük tartozás egyből küldik a felszólítást.elszomorító!
2011. ápr. 6. 07:50
 5/8 anonim ***** válasza:
7:42-es vagyok nekem meg márc 6-án járt le.Az én főnököm már remélem volt a papírokkal a könyvelőjénél,egyébként is fizetés következik azt is intéznie kellett,remélem az én dolgaimat is elintézte.Attól tartok,hogy így is lehet,hogy csak jövő hónapban kapok pénzt.De Te remélem nagyobb szerencsével jársz és gyorsabb lesz az ügyintézés.
2011. ápr. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem márc 18-án járt le a tgyás utána jön a gyed. Én még a gyást sem kaptam meg számlára... a gyed-et sem, pedig én az igénylést márc1-én már leadtam a munkáltatómnak. Szóval az oep-nál 30 nap az átfutási idő, szerintem majd csak májusban kapom meg a másfél havit. Ti is számoljatok ezzel, lehet hamarabb is igényelni, még a gyás lejárta előtt és látjátok így is várni kell rá.:(

2011. ápr. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szia, nekem márc. 1-jén járt le a gyás. ma reggel jött az sms, utalták az egy napra járó gyást, és 30 napra járó gyedet is.
2011. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
na voltam a könyvelőnél.azt mondta ők leadták.hívtuk a tb-t.erre ők:ne haragudjunk,de nem találják az igénylőt,sajnálták,de biztosan elkavarodott vhol.na tessék.jó mi?ujra meg kell igényelnem.vajon mennyi ennek az átfutási ideje.mert ez a 15e amit kaptam.hát kb pelenkára elég.ez azért felháborító!ilyen magyarázat h bocs,de elkeveredett?!hát szép.
2011. ápr. 6. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!