Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kis korkülömbséggel szeretn...

Ha kis korkülömbséggel szeretnénk babát, szerintetek hány hónap az ideális?

Figyelt kérdés
most 9 hós a kisfiam és szerintem március körül szeretnénk elkezdeni a kistesó készítést :-) kinek milyen tapasztalatai vannak a kb 21 hónap korkülömbséggel?
2011. dec. 5. 08:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam 21 hónapos.Jelenleg épp a hiszti-dac-akaratosság korszakát éli, éppen tegnap egy hiszti közepén jegyeztem meg a páromnak,milyen jó, hogy nincs egy újszülött, vagy egy kisbaba még, mert biztosan nagyon nehéz volna!!!

Egyébként a hiszti tárgya az volt, hogy nem akarta lentebb venni a hangerőt, pedig kellett volna mert egy 3 hónapos baba éppen aludt...

2011. dec. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kislányom most 20 hónapos és én 20 hetes terhes vagyok. Szerintem ez a legnehezebb időszak ilyenkor, amikor terhes vagy és úgy kell ellátnod a nagyobbat. Mi mindenképpen megvártuk, míg elindul a nagyobb, hogy ne kelljen annyit emelgetnem, de még így is többször fel kell emelnem.(volt egy vetélésem azért igyekszem vigyázni magunkra nagyon) Szerintem akkor már könnyebb lesz ha meglesz a kicsi, mert akkor már nem kell vigyázni annyira legalább magamra. A férjem napi 10 órákat dolgozik, nincs senki más segítségem a mindennapokra, de minden 2-3 gyerekes anyuka megoldotta eddig, úgyhogy azt gondolom én is megoldom majd.
2011. dec. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Én úgy gondolom, hogy ha kis korkülönbséget vállal az ember, akkor a legjobb, ha minél kisebb. Nekem a nagyok között 14 hónap van. Nagyon jó. Sosem volt féltékenység, irigység, nem változott hatalmasat a napirend a kistesó érkezésével. A középső 18 hónapos volt mikor megérkezett a kicsi. Még ez is jó idő, de azért már érezhető, hogy le van maradva a kicsi. Ettől függetlenül az enyéim még mindig leülnek a legkisebb mellé csörgőt rázni, ők biztos, hogy együtt nőnek fel. A sokat emelgetés szerintem hülyeség. Minél nagyobb egy gyerek, annál nehezebb. Emelgetni pedig egy gyerek mellett kell. És én járni nem úgy tanítottam a gyereket, hogy vezetgettem. Mindegyik szépen kapaszkodva lépegetett a bútorok mentén. És láss csodát, a legnagyobb egy éves születésnapján, a középső már előtte egy héttel elindult, azóta meg sem áll. A harmadik még csak 8 hónapos lesz.
2011. dec. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2 év az ideális, akkor már annyira nagy a nagy, hogy ezt-azt meg tud csinálni egyedül. Szerintem :) Nálunk 2 év és 5 hónap a különbség.
2011. dec. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 20 hónap a korkulönbség.A pici 3 hónapos.Sokkal húzósabbra számítottam.A kisfiam nagyon nyugodt baba.3 hetes kora óta alszik éjszaka.A kislányom imádja az öcsit nyoma sincs féltékenységnek.Minden reggel rohan a pici ágyához folyton szeretgetné.
2011. dec. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves 3. válaszoló, ha nekem szántad "A sokat emelgetés szerintem hülyeség. Minél nagyobb egy gyerek, annál nehezebb. Emelgetni pedig egy gyerek mellett kell. És én járni nem úgy tanítottam a gyereket, hogy vezetgettem. Mindegyik szépen kapaszkodva lépegetett a bútorok mentén." akkor erre csak annyit mondanék, hogy a kislányomnak gyógytornára kellett járni izomgyengeség miatt, ezért csak 15 hónaposan indult. Nem én tanítottam rosszul, hanem az izmai nem voltak ahhoz elég erősek, hogy járjon. Másrészt pedig mi a negyedik emeleten lakunk, lift nélkül és mivel még csak 20 hónapos nem bír végiglépcsőzni négy emeletet, ezért vagyok muszáj emelni néha. És ezt arra írtam, hogy mivel veszélyeztetett terhes vagyok a vetélés miatt jobban oda kell figyelni erre az emelgetésre.Nem is értem mi ezzel a probléma.....

A kérdésre újra válaszolva szerintem az ideális korkülönbség ne legyen túl kevés se de túl sok sem, kb.20-21 hónap szerintem az jó.

2011. dec. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekünk 16 hónap lesz a kettö között, a terhesség jó volt így, nem zavart , hogy emelgetni kell a babát, arról még nem tudok beszámolni, hogy viszonyulnak egymáshoz a kicsik de szerintem nem lesz gond.
2011. dec. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat.akkor örülök neki hogy más is így gondolja. amugy mi is negyediken lakunk,lift nélkül.hát remélem énis boldogulni fogok majd. :-)
2011. dec. 5. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!