Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz evő babák anyukái,...

Anniebianca kérdése:

Rossz evő babák anyukái, ötletek, praktikák, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos a kisfiam, 4 h kezdtük a hozzátáplálást, már kiváltottuk a tízórait, ebédet, uzsit. Kb két hete elég rosszul eszik, elég keveset. A reggel 6os ébredésénél is csak 100ml tápszert iszik meg a 180 helyett, és később se fogadja el. Tízóraira is kb 100g gyümi vagy tejpép, ebédre jóindulattal 130 g gyümölcsös husis püré, a zöldségeket egyátalán nem eszi meg. Uzsira szintén 120g gyümi vagy tejpép, egyedül este a fürcsi után eszi meg a 180 tápszert. Néztem az ínyét, mert a fogaira gyanakodtam, de nem látszik semmi, se pirosodás, se duzzadás. Egyébként jó kedvű baba, csak az evések alkalmával szokott nyüszögni, bármit és bárhogyan adom neki.Hasonló cipőben járó anyukák történeteit, és tanácsait várom, köszönöm szépen!Ja igen, 4050 g-mal született, mostanra 8000g lett, tehát a súlya jó.
2011. ápr. 6. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:

szia, ugyan az enyém anyatejes volt, de ő kb. 1 éves koráig szinte csak gyümölcsöt fogadott el, zöldséget szinte semmit, kivéve a sütőtököt, amikor szezonja volt, az üvegeset nem. ja és húst sem, egy falatot se. az elején, kb. 2 hétig bármit adtam neki, megette, aztán utána hirtelen nem, ez egybeesett az első fogak kijöttével. (7 hósan). szval nálunk az eleje katasztrófa volt, a dokinő nyugtatott, hogy ha szopik rendesen, akkro nicns baj. neki is jó volt a súlya, ő 2650-nel született, 8 hósan kicsivel 8 kiló fölött volt, 1 évesen meg majdnem 10 kg (kislány). 1 évesen hirtelen, minden átmenet nélkül egyszer evett a húslevesből, majd onnatól kezdve egyre többet, amit mi is ettünk. most ott vagyunk, hogy 2 éves 3 hónapos múlt, azt mondhatom, hogy egyáltalán nem válogatós, mindent megeszik, ma pl. a sóskát me ga krumplit csak úgy tömte befelé, de akármit elé tehetek, megeszi, húst, zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket, bármit. lehet ez annak is köszönhető, hogy sose votl cirkusz ebből a nemevlésből, akkor se ha fogzott, soha. vagy ha dacból szórakozott. nem kérsz, rendben, akkor viszlát. éhen nem halt, most is súlyánál van, lassan 13 kiló lesz és 90 cm. mindemelett nem kapott soha ipari mennyiségben édességet köztesnek, inkább kölesgolyó, gyümölcs, ilyesmi. mostanában kap már tízóraira zabkekszet vagy túrórudit, de odafigyelek hogy ne tömje el a hasát a sok édes a főétkezésre. és inni 80%-ban vizet kap az elejétől, a maradék 100%-os gyümilé.

szóval kitartás, semmit nem jelent, hogy most így eszik. a babák szervezete ált. jobban tudja, mi kell nekik épp.

2011. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szió!


Egy cipőben járunk, és én nem írom le, mert a lányom evése kísértetiesen hasonlít az előttem szóló kislányához.


Már majd megőrülök, mert a tejem egyre kevesebb, és nem tudom növelni a hozzátáplálás mennyiségét. Én de., és du. próbálok neki adni mindig, de 2-6 kiskanálnyinál többet nem hajlandó enni.

Időszakonként pedig a tejet sem. Mint pl. most 3-4 napja, 24 óra alatt 6ml tejjel elvan. Én meg halálra aggódom magam. Pedig nem kéne, mert Nekem most 7,5 hós, és 8,3kg.


Én most tegnap óta úgy döntöttem, hogy befejezem a parát, biztos a foga jön, eszik, amennyit eszik, adok 1 hónapot a dolognak. Ha így is rendesen hízik, akkor nem foglalkozom tovább a dologgal...ha viszont nem hízik...hááát, akkor nem tudom...:-))) Akkor beszélek a dokival, hogy mi legyen.

2011. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi, nem 6ml, hanem 600ml.

Na, ha 6ml-t enne, akkor aggódhatnék tényleg...:-DDD

2011. ápr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!