Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlaggódom a dolgot, ha nem...

Túlaggódom a dolgot, ha nem engedem meg a dohányzó ismerősöknek/rokonoknak, ha a füstel átitatott ruhájukhoz ölbe szeretnék venni a 3 hónapos kisfiamat?

Figyelt kérdés
A munkahelyen aki dohányzott és fehér köpenyben a falhoz dőlt, tiszta sárga lett a ruhája. Akkor mennyi füstöt szedhet fel egy dohányos ruhája?
2009. febr. 28. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
teljesen igazad van, én sem engedném...esetleg, ha egy textilpelenkát teritesz rá és ahhoz ér a pici, nem a ruhához , akkor megengedheted
2009. febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk működött az alapos kézmosás és a pelus a ruhán. Így a dohányzó rokonok is megfoghatták. De amúgy a pelust mkinél használtuk, aki "utcai" ruhában érkezett. Így nem háborodott fel rajta senki.
2009. febr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Én nem megbántani akarlak de szerintem túl aggódod, nem tudod mindentől megóvni, ennyire nem kell túlzásokba esni. A kézmosás oké de azért nem kell sterilizálni mindent.
2009. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Én is hagyom, hogy megfogják. annál is inkább, hogy apukája is dohányzik a lakáson kívül. Mindig nem öltöztethetem át, vagy ilyenek. Kezet mos utána úgyis. A pelenkát én magam sem terítem magamra, pedig hát én is kimegyek abban a ruhában, amiben utána ölbe veszem a gyerkőcöt. Mindentől nem lehet megóvni, és nem is szabad, tulajdonképpen a szervezetének ismerkednie kell az idegen dolgokkal, így fog ellenállóbbá válni. ennek ellenére abszolút nem ítélem el, hogy megkéred az ismerősöket, ne fogják ölbe. mindenki maga tudja. ha te ettől vagy nyugodtabb, akkor nyugodtan szólj nekik!
2009. febr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A te dolgod, ha igy erzed jonak, akkor ne add oda nekik, vagy kerd meg oket, hogy hozzanak valtasruhat. (De lehet, hogy igy elobb-utobb nem is mennek majd.)

A kezmosas nalunk is mukodik, teljesen mindegy, hogy dohanyos, nem dohanyos az illeto, illetve, hogy a varos masik vegerol utazott hozzank tomegkozlekedesen, vagy a szomszed lakasbol jott. De en ezt a ruhas mizeriat nem csinalnam, nekem ez nem tunik durva dolognak.

De kulonbozoek vagyunk, biztosan van ot masik dolog, amit en csinalok es te tartanad tulzasnak.

(Az biztos, hogy ha az en ferjem talalta volna ezt ki a mi babanknal, akkor ot leallitanam, de te nem vagy a ferjem es nem is az en gyermekemrol van szo.)

2009. febr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem, nekem nem volt jó érzés cigi szagú babámat kézbe vennem miután "dohányosok" dajkálták, pedig a baba előtt én is cigiztem, a pelus jó ötlet
2009. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A 2. válaszoló jó ötletet adott, így senki nem sértődik meg.
2009. márc. 1. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!