Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok mennyi idős volt,...

Babátok mennyi idős volt, kereszteléskor? Kell fizetni a templomban vagy ez hogy müködik?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondták, hogy vagy mi visszük a virágokat, vagy adományt adunk - az összeg nem volt kikötve.
2011. ápr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38 napos volt a kisfiam a keresztelésén. Az anyagiakat nem tudom, pontosan hol mi a bevett szokás, sztem is inkább adományt (pénz a templomnak) szokás adni. Nem hiszem, hogy megkötnék a pontos összeget, de érdemes tájékozódni annál a templomnál, ahol lesz a keresztelő.
2011. ápr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
12 éves :D még szép hogy "kell" vagy inkább kötelezően illik. 10000 biztos elég lesz borítékban.
2011. ápr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, 4hónapos volt.
2011. ápr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7 hónapos volt. Református keresztelő volt, adományt kellett vinni/adni. Nem kötötték ki hogy mennyit.
2011. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Katolikus keresztelö volt.A lányom 11 hónapos,a fiam 6 hónapos volt mikor kereszteltük.Összeg nincs megszabva azt mondják amit adományként adsz.Ezt a keresztszülö szokta "állni".....
2011. ápr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4 hónapos, református. Az adományt a keresztszülő állta.
2011. ápr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7 hónapos volt a lányom, nekünk 3 évi egyházadót kellett FEJENKÉNT (anya+apa) fizetni, egy évre 3500 Ft, ami 21000 Ft összesen. Szóval mi nem jártunk jól, és akkor még kaját is csináltunk mert nem küldhettem haza a vendégeket a templomból hogy "Na ide az ajándékot és sziasztok". De ez mindenhol más, érdeklődj utána a papnál.
2011. ápr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2,5 hónapos volt a kislányom, nem kellett fizetni, nem is fogadott el pénzt a pap:)
2011. ápr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt a fiunk mikor volt a keresztelő.általában a keresztszülők szokták állni a templomi költségeket,igy nálunk is ők fizettek az esperes úrnak,de Ő nem fogadta el a pénzt,még az étel-és sütemény-tálakat is alig akarta elfogadni.a keresztszülők belerakták az összeget(nem tudom mennyi volt)a perselybe.
2011. ápr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!