Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tartott vki keresztelőt a...

Tartott vki keresztelőt a csillaghegyi református templomban? Mi a véleményetek a papról? Mennyire rugalmas?

Figyelt kérdés
Kislányom keresztelőjét szeretnénk ott tartani, de az apukája Belgiumban él, a szüleim Erdélyben, a keresztszülők meg Ausztriában. Csak úgy tudnánk megszervezni, hogy mindenki egyszerre legyen itt, ha pénteki napon lenne a keresztelő. Ehhez keresünk egy rugalmas papot, aki vállalná ezt az egészet. Reformétus szertartás szerint tartanánk, és a csillaghegyi templom van a legközelebb, de ha valahol budapesten tudtok egy jó református papot, akkor kérlek osszátok meg velem a tapasztalatokat.
2010. aug. 31. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
nem tudom, hogy milyen a csillaghegyi református gyülekezet, de szerintem pénteken nem fog keresztelni senki, mert azt a vasárnapi Istnetisztelet elején, vagy a végén szokta a Lelkész (reformátusoknál lelkész van, nem pap).
2010. aug. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ez a válas nagyon hasznos volt (főleg a vége). Éppen azárt tettem fel a kérdést, hogy ki ismeri a csillaghegyi templomot, és ismer-e valaki olyan papot, aki pénteken is keresztelne.
2010. aug. 31. 22:09
 3/6 anonim ***** válasza:
miért szeretnétek református vallást a picinek? ne haragudj, de a szavaidból nekem úgy tűnik, hogy nem vagytok vallásosak. Hallottam már olyat, hogy patak partján keresztelik a gyermeket, csak úgy maguk módjára a keresztszülők fogják és egy felkért barát meg "levezeti" a ceremóniát. De lehet a hegyekben is, és az lehet bármelyik napon, bármelyik napszakban. Vagy az evangélikusok is egész lazák, úgy hallottam. És a kaszáson lévő (felüljáró melletti templom az ilyen azt hiszem)
2010. aug. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért szeretnénk református szertartást, mert reformátusok vagyunk. Azon kívül, nem hinném, hogy két mondat alapján le tudnád mérni, hogy ki mennyire vallásos Nekem a vallásosság nem abban merül ki, hogy a tisztenedőt papnak, vagy lelkésznek nevezem egy online fórumon. Számomra a vallásosság az Istenhitben nyilvánul meg, nem pedig a papnak az imádásában. Harmadrészt, ha nem tudom megoldani, hogy mindenki itt legyen vasárnap, akkor kit hagyjak ki a keresztelőről? Az apukát, a szüleimet, vagy a keresztszülőket? Negyedrészt, 2 hónapja költöztünk budapestre, ezalatt született egy gyerekem, így nem volt túl sok időm bejelentkezni egyetlen gyülekezetbe sem, és amint a kérdésből is kitűnik, a család kissé szét van szórva. Ötödrészt, nem szeretnék a patak partján keresztelni.

Végezetül pedig kérlek, hogy mivel értelmes választ a kérdésemre nem tudsz adni, inkább ne írj semmit.

2010. aug. 31. 22:22
 5/6 anonim válasza:
Sikerült megkeresztelni a gyermeket?
2011. jún. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Abból, hogy papot mondtál, bárki levágja aki "vallásos" református, hogy közöd sincs az egészhez. Mivel senki sem hív papnak egy lelkészt, ez sértés.
2023. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!