Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejet ismerőstől? Sajna...

Anyatejet ismerőstől? Sajna diétáznom kell és elment a tejem. A kicsim 4 hónapos. Ismerősöm ajánlotta, hogy kismama barátnője szívesen adna nekünk tejet, mert neki sok van. Elfogadnátok? Ez nincs bevizsgálva, hivatalosan ő nem ad le tejet.

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 20:48
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
73%
Szia. Én biztos nem fogadnám el. Ki tudja, az anyuka mit evett, mit ivott, esetleg mit vett be. Semmi baja nem lesz a tápszertől. Az nagyon jó, hogy anyatejcsit kapott eddig, de a tápszer se rossz, ráadásul lassan már elkezdheted a hozzátáplálást is.
2009. febr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én nem fogadnám el, csak ha részt vesz a szűrővizsgálatokon! Bármi előfordulhat, senkinek sem látszik a homlokán a Hepatitis-c, sőt lehet hogy nem is tud róla hogy vírus hordozó. Ezen kívül még sok más kórokozó van, egyik sem hiányzik egy picinek!

2009. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim válasza:
74%

Semmiképpen sem szabad elfogadnod a tejet, mert sajnos nem tudhatod, hogy milyen is lehet az a tej, esetleg véletlenül nincs-e az anyukának valamilyen betegsége.

Az én javaslatom szerint vagy csak bevizsgált anyatejet, vagy inkább maradj a tápszernél.

2009. febr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
69%
Ezen anno én is sokat dilemmáztam mert csak öt napig volt tejem. De. Egyrészt nem lehet tudni mit evett ivott az anyuka, nem e dohányzott, és ugye az ő babája az anyukája tejcsijéhez van szokva, de lehet, hogy a te babád pocakja fájna tőle. Nem lehet tudni hogy az anya nem e hordoz magában olyan betegséget amiről még ő maga sem tud. Az anyatej gyűjtő állomáson meg amúgy is össze keverik a tejeket, tehát az még gázabb. Nekem ezt a védőnő mondta. Úgyhogy inkább tápszert adtam a ma már tíz hónapos és makk egészséges lányomnak. Aki nem kövér és nem sovány. 8500 Kg és 74 cm. 3540 Kg-val és 56 cm-el született. Napra pontosan ma tíz hónapos. Én a helyedben inkább tápit adnék neki, az első és legfontosabb időszakban így is volt tejcsid. A tápszer pedig nem méreg mint azt mostanában a kismamáknak próbálják sulykolni és ezáltal is bűntudatot kelteni egyesek. És amúgy egy hónap múlva már elkezdheted a hozzátáplálást is. Persze a tápira még utána is szüksége lesz. Üdv.
2009. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
77%

Nem értek egyet az előttem szólókkal.Az igaz, hogy nálatok Magyarországon másként működik ez az egész anyatejes dolog mint felénk, de én örülnék a felajánlásnak a helyedben. Gondolod, ha a saját babájával baj lenne, akarna is a hölgy segíteni másokon? Nekem is annyi tejem volt, hogy a kórházba küldtem be, sőt vidékre is ismerősnek, aki hálásan fogadta! Sőt, a barátnőmnek ikrei vannak, szoptak és egy 3. baba is jóllakott a tejcijével!

Nem tudom, nem értem miért kell a jóakaratot mindjárt betegséggel felruházni, az aggódó kismamát ijesztgetni?!

Ha nem próbálod meg,nem tudod meg, hogy a gyermekednek egyáltalán izlik-e más tejcsije.

Nem érdekel, hogy ha le is pontoztok, de a véleményemet nem rejtem véka alá!

Egy 38+5 hetis várandós anyuka

2009. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
95%
Beszélj a védőnővel. Az anyatej adást néhány szükséges szűrő vizsgálattal hivatalos mederbe lehet terelni. Így mindenki jól jár, Te is biztos lehetsz benne, hogy bevizsgált tejet kapsz, az adó anyuka pedig pénzt kap érte.
2009. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Én pont a másik oldalról mondok véleményt:

Egy ismerősöm ajánlott engem a barátnőjének, hogy nekem "sok" tejem van, biztosan szívesen adnék neki. Így is lett. De:

Mivel én hivatalosan is adok le az Anyatejgyűjtő Állomásra, így minden kötelező vizsgálaton részt vettem.

Ez miatt teljesen nyugodt a lelkiismeretem, hogy még véletlenül sem lehet beteg a babája az én tejemtől. Ráadásul védeni is tudom magamat.

Szerintem nem elég a bizalom (sajnos sokszor), főleg ha a gyermeked egészsége a tét.

2009. febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
66%
Nekem szülés után volt kevés a tejem és attól a lánytól kaptam tejet, akivel egy szobában voltam. Előtte nem is ismertem. Szerintem fogadd el nyugodtan, főleg ha a barátnőd jól ismeri. Neki is biztos fontos a babája, így biztos nem iszik, nem cigizik, nem eszik nagyon gázos kajákat. Amúgy szerintetek, amit a kórházban leadnak a frissen szült anyukák szülés után tejet (már akinek sok van) azzal mi történik? Lehet, hogy a ti babátok is kapott így tejet, csak nem tudjátok, mert ezt nem túl publikusan csinálják. Én örültem az első 10 napban a segítségnek. Ha megbízhatónak látod, akkor szerintem ne izgulj. Szülés alatt agyon vizsgáltak minket, azóta meg otthon ül a gyerekével valószínűleg.
2009. febr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
67%
Az utolsó vagyok: ez főleg akkor jó ,egoldás, ha megpróbálod újra beindítani a tejet ( bár nem tudom mi pontosan a gond és meddig kell diétáznod )
2009. febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
66%
4. vagyok és még annyit akartam elmondani, hogy nemrégiben az RTL Reggeli című műsorában volt egy édesanya akinek a babája olyan ritka betegségben szevedett, hogy az anyukája teje gyakorlatilag méreg volt a számára de ezt sajnos senki nem vette észre időben. Mire kiderült addig a gyermek fogyadtékos lett és a fizikális fejlődése is visszamaradott lett. Persze ez tényleg ritka betegség, de nem hiszem hogy olyan nagy baj lenne ha tápszert adna ami biztos hogy nem tartalmaz semmiféle betegséget. Én féltettem a babámat hiszen még immunredszere sem volt. A véleményemet meg már leírtam az előbbiekben ez csak egy kiegészítés volt. Szerintem jobb félni mint megilyedni.....
2009. febr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!