Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos kisfiamnak mandulag...

13 hónapos kisfiamnak mandulagyulladása van. Egész délelőtt kis szünetekkel ugyan, de alszik. Baj lehet?

Figyelt kérdés

Kedden délután kezdődött. Eleinte csak hőemelkedése volt, estére már 39.4 volt a láza. Nem segített a nurofen, sem a borogatás. Aztán sugárban kihányt mindent. Ügyeletet hívtunk. A doki megállapította, hogy mandulagyulladása van, írt fel germicidet meg augmentint. Azt mondta, pár napig normális lesz, hogy hányni fog, kedvtelen. Tegnap bármilyen szilárd ételt adtam neki, minden visszajött. Még a "nagyobb" mennyiségű folyadék is. Szopizik még reggel, este, így amikor tudom cicire rakom, valamint kanalanként 10 percenként adtam neki a vizet.

Éjszaka kb 160 ml víz fogyott el, és már több részletben egy fél almát is megevett reszelve keksszel.

Ma még nem hányt, viszont, gyakorlatilag egész délelőtt alszik. Reggel volt fent kb 1 órát, most 20 percet.

Ez normális? Nagyon aggódom, nem láttam még sosem ilyennek.


Illetve még egy kérdés:

Egyszerűen nem tudom, hogy adjam neki be az augmentint.

Próbáltam a nurofenes fecskendővel, kanállal, teába, vízbe rakva... mindenhogy kiköpi, öklendezik tőle. A reggeli 3ml-s adagból, jó, ha fél lement neki. :S Vannak még erre ötletek?


Köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 8. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy alszik, hisz lázas, beteg. Alvás közben az immunrendszer is hatékonyabban tud működni. Még egy felnőttet is megvisel a láz, a betegség, mégmi is legszívesebben aludnánk ilyenkor egész nap. Örülj, hogy alszik, így hamarabb meg fog gyógyulni :)

sajnos a gyógyszer beadásra nincs jó ötletem, nálunk is bajos volt... (szerencsére eddig 1 alkalommalkapott a lányom gyógyszert).

2011. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

hát nálunk is ugyanez van.

nekünk tegnap kezdődött és a láza is 39,5 volt

hűtőfürdő germicid nurofen és kaptam vmi

CURAM DUO szuszpenziót ezt adom neki

ő is teázik de sokat sírt tegnap fájt a torka és nem evett nem ivott de ma már jól van nincs láza

és azért alszik annyit mert beteg ez természetes.

kinek hogy folyik le--minden baba más-

2011. ápr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!