Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Négy és fél hónapos babám...

Négy és fél hónapos babám néhány napja jóval kevesebbet eszik, eddig megevett 1000 ml körül, most pedig csak 750-900 ml-t (elég változó). Gond lehet?

Figyelt kérdés

jó kedvű, van, hogy kihagy egy evést, ekkor még 800 ml-t sem eszik meg, de ha nem hagyja ki, akkor is észrevehetően kevesebbet eszik.

Eddig hízott rendesen, szépen gyarapodott, 4100 g-mal jöttünk haza a kórházból, most 7700g. Hétfőn mérjük, remélem most sem lesz gond, de kicsit aggódom.


2009. febr. 28. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
feleslegesen aggódsz. :) ha annyit enne mint eddig, akkor 1 éves korára olyan 20 kiló lenne. szóval kevesebb kell neki, ez teljesen normális
2009. febr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is feleslegesen aggódsz. Eddig evett rengeteget a babád, talán most áll vissza a normális evésre. (nehogy megsértődj, nem bántásból írom) Van, amikor jön egy-egy növekedési hullám, olyankor többet esznek, majd visszatérnek a normál adaghoz.

Hidd el, h tudja ő, h mikor és mennyit kíván enni! Te is érzed, ha jóllaktál vagy ha éhes vagy, nem? Bízz benne, ő is tudja, h mennyit szeretne!

Amúgy az én lányom 4 hónapos, és "csak" 6 kg, kb 750-eket eszik/nap. Teljesen jó súlyban van.

Az első 3 hónapban normális a havi 1 kg hízás, a következőkben pedig a havi fél kg. Azaz, mivel 4 kg volt a kezdősúly, így akárhogy is számolom, teljesen jó a kicsid súlya.

Ne aggódj! Bízd rá, h mennyit szeretne enni!

2009. febr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj tudja Ő mennyire van szüksége.Az én lányom 8 hós,és van,hogy alig eszik meg 800gr-ot.

De majdnem 9kg.Nem kell,hogy túlsúlyos legyen,arra semmi szükség.Egyen annyit amennyi jól esik neki.Nem kell aggódni.

2009. febr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia! az én fiam is 4 és fél hónapos, szintén így kajál most mint a Te babád!

örülök ha 8 dl-t megeszik... szerencsére 12 dkg-t így is hízott az elmúlt héten. ez normális, csak ugye én is hozzászoktam a heti 20, 25 dekás gyarapodáshoz, a jóízű evéshez. :) pedig biztos neki így jó.

az én fiam 3300-al született, most 7400 gr.

szerintem mindketten rendben vannak. nem ehetnek egyfolytában ugyanannyit :)

2009. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. szerencsére a kisfiam ugyan nehéz, de nem pufók, mert elég hosszú baba, inkább olyan kis masszív kölök. :)

köszi, aranyosak vagytok.

2009. márc. 1. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!