Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kifejezést nem szeretsz...

Milyen kifejezést nem szeretsz, ha mások a babádra mondják?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, h. megszületik a picid és amikor az ismerősök nézik, ilyeneket mondanak: tündibündi/tünci, arika/aranyos, "helyes gyerek", édi stb. Ezeket ti sem szeretitek, vagy csak engem irritál? Van olyan, amit nem szeretsz, amikor mondják?
2011. ápr. 8. 17:06
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
11%
:D:D:D tiszta peti, pedig belatol van :D:D ez mar ciki es ezt nem kell szeretni ! te csaj figyi mar, mindenki maskent mutatja ki a csodalkozasat., ha nem vagy az ilyesmivel kibekülve ne is hivjal meg senkit, es aki jönni akar rugd segbe :D mammmmmmmma miaaaaaaaa , micsoda kerdes :D
2011. ápr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:

Gratulálunk a kis jövevényhez;)


Ez nem tetszik:)

2011. ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
85%
rengeteg dolog:) a babuka, a pocaklakó, a bébike, ezektől rosszul vagyok. utálom, ha vadidegenek megkérdezik, hogy szoptatok-e, vagy szopik-e a baba? ilyenkor szívem szerint visszakérdeznék: igen, és ön? utálom, hogy minden rendelőben, szakorvosnál "anyuka" vagyok, mintha nem is lenne nevem. utálom a szopcsi, tejci, szopika, cicizés, kifejezéseket. utálom az infantilis gügyögést nagyközönség előtt (otthon, egymást közt nem, a dajkanyelv és egy egészséges mennyiségű gügyörészés szerintem kell). utálom, ha idegenek benyúlnak a babkocsiba, vagy megfogják a gyereket. lehet velem beszélgetni, lehet a gyerekhez beszélni, de vadidegenek ne nyúljanak hozzá. utálom, ha meg akarják mondani ismeretlenek, hogy rosszul csinálok valamit. pl.: sír a gyerek erre odajön egy néni és lebasz, hogy etessem meg, nem látom, hogy sír... közben fél órája evett, egyszerűen hisztizett, mert le akarta venni a sapiját én meg nem hagytam (tél volt). vagy ennek az ellenkezője: bevásároltunk egy hiperben, mikor odajött egy néni és se szó, se beszéd, ráadta a gyerekre a sapit, mert megfázik a feje, közben legalább 20 fok volt a boltban, tök jól érezte magát. addig a pillanatig, mert akkor megijedt és elkezdett sírni. az néni meg megsértődött, mert megmondtam neki a véleményem. na de ebből is kiderül, én ritka kiállhatatlan nőszemély vagyok:)
2011. ápr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
84%
Az előző válaszoló mindent összefoglalt:)
2011. ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
100%

Legdurvább az volt mikor sétáltunk haza és 4-5 közmunkás ült az árokparton a gyerek sírt erre a közmunkások beszóltak hogy éhes meg kéne etetni....

Másik már 2 éves találkozunk egy nénivel(egyszer hallotta sírni kiskorában) és finoman megkérdezi még mindig olyan sírós vagy???

- Azt utálom ha azt mondják rá hogy hisztis(pedig nem az)

Kis faluban élünk... :(((

2011. ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
9%
Én még azt nem szeretem, ha állok valahol sorban, és a mögöttem lévő elkezd gügyögni, meg sóhajtozni, meg "jaj de szép, milyen cuki" meg bökdösik egymást, és mutogatnak rá (főleg ha hordozókendőben vittem). Persze büszkeség tölt el, csak zavarba hoz, nem tudok rá reagálni, azon kívül, hogy kösz, pedig nem engem dicsérnek...
2011. ápr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
71%
Én anyósomtól voltam rosszul, mikor megszületett a kislányom és mentünk hozzájuk látogatóba. Noémi a lányom neve, erre mikor odaértünk hozzájuk így köszönt neki: hát szíííííííííííjjjjjjjjaaaaa Violám. Pfff... Na ettől rosszul voltam, egy darabig tűrtem aztán mondtam páromnak hogy vagy ő szól neki vagy én. Lehet becézni is, mi pl Noncsinak hívjuk. Azóta ő is :D
2011. ápr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
25%
manó.kiráz a hideg tőle
2011. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
53%

Anyósom idegesít a legjobban: "Tiszta új kisgyerek"

Ezt nem értem és idegesítő beszólás. De mindenkire ezt mondja, hogy megszületett a tiszta új kisgyerek. Én se szeretem azokat a kérdéseket, hogy szopik-e és hogy jó baba? Milyen a jó gyerek? Sose sír? Meg most sógorék adtak neki becenevet: Lillának hívják és ők elnevezték Lilunak. Na neeee. Egyből megmondtam nekik, mire a hátam mögött a férjemet kérdezték, hogy akkor mi hogy becézzük, mert megszóltam őket.

2011. ápr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
59%

Amitól ideggörcsöt kapok: pulya.

És fent az egyik, önmagát kibírhatatlannak nevező anyukával egyetértek. Én sem szeretem, ha vadidegenek nyúlkálnak a gyerekemhez. És azt sem szerettem, mikor terhesen meg akarták simogatni a hasam. Azt kizárólag a férjemnek és a fiamnak engedtem meg.

Na igen, a szoptatás kérdés is tök bunkóság.....

2011. ápr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!