Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudja a háziorvos egy...

Hogy tudja a háziorvos egy sima vizsgálatból megállapítani, hogy baktérium, vagy vírusfertőzés van a babánál?

Figyelt kérdés
14 hós lányom 5 napja szedi a gyógyszert/sumetrolin/,és tegnap délutántól 38-38,5 a hője levonás után. eddig nem volt lázas csak folyt az orra+ azt mondta a doki,hogy piros a torka Akkor most nem elég erős a gyógyszer,vagy csak vírus lenne?
2011. ápr. 11. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak vérvizsgálatból tudják meg, hogy bakteriális vagy virusfertőzésről van-e szó. Mi amúgy nem régen ugyan igy jártunk. Antibiotikumt kapott a torokgyulladására, viszont közben összeszedett egy virusfertőzést is. Gondolom, amikor kontrolon voltunk. Még 5 nap után is lázas volt, ezért küldtek vérvételre minket is. Jobbulást a lánykádnak!
2011. ápr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha torokgyulladása is volt, annak nagy része vírusos eredetű, csak kis mértékben bakteriálisak. A bakt. okozta torokgyulladás hirtelen lép fel, duzzadt nyirokcsomókkal, és lázzal jár. Ebben az esetben szükséges az antibiotikus kezelés.
2011. ápr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

első ez azért nem igaz. Jó laikus vagyok, de mondjuk más az orrváladék, ha bakteriális fertőzés, mintha vírusos. Elképzelhetőek tartom torokgyulladás esetén, eleve ha gennyes akkor bakteriális, illetve ha nem társul hozzá fájdalom (ezt csak saját példámból mondom,) mert volt hogy elmentem azt mondta iszonyú ronda a torkom és nem éreztem semmit, még kaparó érzést sem, lehet ez is bakteriális fertőzésre utal. Mert kaptam én is, illetve ugyanígy volt a fiam és ő is kapott antibiotikumot.

Szóval az biztos, hogy nemcsak vérvételből tudják megmondani.

Ja és a bakteriális illetve vírusfertőzés egyidejűleg is zajlódhat.

2011. ápr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!