Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túl sűrű a 2 óránkénti...

Nem túl sűrű a 2 óránkénti tápszereztetés? Háziorvos javasolta,2 hónapos hasfájós kisfiamnak, mivel kevesli a súlyát. Inkább a görcsei borzasztanak. Mennyibe kerül a Gripe Water? Lehet együtt adni a papaverines görcsoldóval? Fel kell iratni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Grpie Water nagyon jó! Nem recept köteles 2000 alatt van az ára ,azt hiszem ! A doki biztosan nem mondott hülyeséget !
2011. jan. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És vajon lehet adni a papaverines görcsoldóval?-Nemigazán akarom már zargatni a háziorvost...
2011. jan. 1. 12:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne adj két gyógyszert ugyanarra a problémára. Egy-két napig próbáld ezt, majd a másikat.
2011. jan. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ!
2011. jan. 1. 12:49
 5/11 kisnita ***** válasza:

Szia!

Én jókat hallottam róla meg az Infacolról is, tapasztalatom nincs róla, de már több anyukától is hallottam hogy bevált nekik.

Nem tudom mért mondta a doki, hogy két óránként etesd, de biztos oka van rá, hogy ilyet mond. Mennyit eszik meg egy evésre?

2011. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyszerre tényleg csak az egyik féle gyógyszert adjad, így tudni fogod, melyik hat és melyik nem.

Én is ismerek olyat, akinek a gyerekorvos a gyakoribb etetést javasolta az alacsony súlya miatt.

2011. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A papaverin egy nyugtató hatású gyógyszer, ópiumszármazék van benne. A Gripe Waterben meg kapormagolaj van, és az emésztést segyti, a szelek és gö5rcsök ellen van. Adható a kettő egyszerre, mert sem a hatásmechanizmusuk, sem a hatásuk nem ugyanaz.


Én is adtam mindkettőt egyszerre, az orvos javaslatára, ráadásul keverve: az angolvíz uganis finom édes, megjavítja a papaverin ízét.

2011. jan. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem sűrűnek tűnik a 2 óra, de hát csak tudja a doki! Nagyon kis súlyú? Mekkora? Nekünk a Gripe Water nagyon bevált, ne keverd más görcsoldóval, próbáld ki őket külön-külön, melyik jobb a babádnak. Sok sikert!
2011. jan. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hasfájós babát nem célszerű 2 óránként etetni, hiszen soha nem ürül ki a kicsi gyomra, ami viszont rossz. Legalább éjszaka próbáld meg rávezetni a min. 6 órás alvásra, ugyanis ennyi idő kell az ürüléshez. Én vezettem, hogy mikor és mennyit adtam neki, ha gondolod, megírom.

A Gripe water tényleg jó, illetve még a Sab simplex is.

2011. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

a kisfiam 2 hónapos,2.80-al született,hetente mérik,most 3.75,és keveslik,ezért elhagyatták velünk a köménymagos kamillateát,3 óráról 2-re tette a háziorvos az etetést,és ezt én is sokalltam,szóvá is tettem,de ezt javasolja!

a hasgörcsei jobban aggasztanak,amire eleinte espumisant adtam neki,amire azt mondták ugyanaz mint az infacol,de mivel ez sem használt szerintem ugyanaz volt erre a célra a tea.

Most papaverines görcsoldó szirupot adok neki,már a 2ik üveggel isszuk,6szor fél kávéskanállal van ráirva az üvegre,de most hogy átálltunk a 2óránkénti etetésre csak minden 2ik etetésnél adok neki,de este 7től ugyanaz minden,11ig rángatom szegénykémet,úgyhogy kedden,miután megkapja a kötelező oltást,feliratom ezt az angol vizet,kipróbálom,hátha tényleg jobb lesz neki.

2011. jan. 1. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!