Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyári babák anyukái! Milyen...

Nyári babák anyukái! Milyen ruhácskákat vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Július végén-augusztus elején fog megszületni a kislányom :-) Már szeretnék neki ruhákat is vásárolgatni apránként.

Érdekelnének a tapasztalataitok!!! A kész babakelengye listákon nekem úgy tűnik, hogy sok felesleges dolog is van, ezért kérdezlek inkább Titeket ;-)

Miből mennyi kell... body, napozó, rugi...stb.

Segítségeteket előre is köszönöm! :-)))


24 hetes kismami


2011. ápr. 11. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:

nálunk 56os méret kellett (megkérdzetem, férjem mekkora baba volt, és én mekkora voltam, és pont a kettőnk átlaga lett a babánk is).

rövid ujjú body-min.7

hosszú ujjú body-min.3

pántos rugi (ujjatlan)-min.5

hosszú ujjú rugi-min.5

zokni 2-3

vékony sapka 2

(pulcsi 1

nadrág 1) ezeket nem használtuk, póló egyátalán nem kellett, napozója nem volt. (legtöbbször rövid ujjú bodyban és zokniban volt)

2 takaró (1 vékonyabb, 1 vastagabb)

esetleg hálózsák (abból célszerű nagyot venni, pl.68ast)

pelenka (büfiztetni, feje alá) 10db


kb.ez egy heti adag, ha bukós lenne, vagy textilpelusba pelenkázod, akkor ennél több ruha kell, vagy heti 2x mosod.

én nagyon sok ruhát turkálóban vettem, úgyis pár hét alatt kinövi.

2011. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :-)))


Hát ez a lista jóval barátibb, mint a bababoltok által előállított ;-D

Azt megkérdezhetem még, hogy rugiból vettetek plüsst is, vagy csak pamutot?

...és újszülött pelusból melyik fajta vált be a babádnál?

2011. ápr. 11. 13:25
 3/10 A kérdező kommentje:

Szívesen olvasnám még több anyuka tapasztalatát is! :-)


...és az is érdekel, hogy a talpasnadrágos együttesekről mi a véleményetek? Nagyon cukikat látok... csak lehet nem túl praktikus!?

2011. ápr. 11. 13:28
 4/10 anonim ***** válasza:

újszülöttnek csak 100%pamutot vegyél. plüss amúgy is meleg lenne, majd télen adsz rá olyat.

talpasnadrágos? nem értem. a rugdalózó is az, nem?

nekünk a rugdalózón, bodyn kívül nem sok minden kellett.


pelusból szerintem a Dm-es babylove 3-6kg a legjobb kezdésnek. én nappal textil pelust adok rá amúgy, de éjjel eldobhatót.


még az jutott eszembe, hogy lepedőből, ágynemű huzatból 3 legalább kell. (de olcsóbban is ki lehet hozni, ha megvarrod, vagy veszel egy normális pamut 90x200-ast, és kettévágod, beszeged. nekünk is így lett), ja és eleinte takaróhuzatnak a nagypárnák huzata tökéletes!

még most is az van a babakocsiban használatos takaróján.

pedig 9 hós.

boldog babavárást!

2011. ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ja, lehet, hogy olyan együttesre gondolsz, aminél 1 rugi+pulcsi van együtt?

nálunk nem vált be, mert a pulcsira nem volt szükség. csak télen adtam rá pulcsit, de abból is jobban szerettük a cippzárast, gombost.

2011. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igaz az én lányom télen született, a nyáron volt fél éves, de hátha tudok neked segíteni.


Pamut rugdalózó, vékonyabb: 5-7 db (hűvösebb napokon, vagy pizsamaként)

Hosszú ujjú body/rövid ujjú body/ujjatlan body/napozó: 3-5 db

Plüss együttes (kocsi kabát+rugdalózó-hűvösebb napokon):2-3 db

Sapka: cérnasapka, picit vastagabb sapka

Textil pelenka: 10-15 db (pl.feje alá, büfiztetni, bébihordozóba)

Takaró: vékony-vastag 1-1 db

Zokni, anyagcipő/kocsicipő:2-3 db


56-os méretből ne vegyél sokat, inkább 62-es méretből vegyél többet, de ez attól is függ, hogy mekkora lesz a babád. Lányomnak volt 50-es rugija, ami 2 hónaposan is jó volt rá.

2011. ápr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :-)


Ilyen kis talpasnadrágos együttesre gondoltam:

[link]


Bár inkább ezeket nézem praktikusabbaknak...

pl. kórházból hazahozós/kimenős:

[link]

...és ezek is nagyon tetszenek:

[link]


1-2 plüss darabot azért gondoltam, mert nyáron is szoktak lenni hidegebb napok (főleg már augusztusban).

2011. ápr. 12. 10:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok.


Mindenféleképpen vegyél melegebb ruhákat neki, mert pl. tavaly nyáron is volt hűvösebb idő, amikor bizony kellett rá plüss rugi és pulcsi is, pedig akkor a lányom már fél éves volt.


Szépek a ruhák amiket belinkeltél, de bababizományiban is nagyon édes ruhákat lehet kifogni, sajnálom, hogy ahova most járok bababizományiba, nem fedeztem fel előbb, mert akkor sok pénzt megspóroltunk volna, (azért veszek neki új ruhákat is) de ott is sok szép egyedi ruha van, ami nem igen volt senkin.


Szép szülést és boldog babavárást!

2011. ápr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja és hozzáteszem 5500,-ot fizettem tegnap.

1 nyári ruháért, 1 kötényruháért, 2 plüss pulcsiért, 1 kardigánért, 1 pólóért, 1 kantáros farmernadrágért, 1 széldzsekiért, és mindegyik nagyon jó, szinte új állapotban van. :)

2011. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szépeket linkeltél!

a gombos felső+rugi is biztosan jó lesz.

igen, 1-2 meleg ebb felső ruha kell, de azokból én nagyobbat vennék (min.62est, akár 68ast).


és is már turkálóból gyűjtöm a babaruhákat, nagyon szépeket lehet találni, kb.200-400Ft közt.

boldog babavárást!

2011. ápr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!