Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szántok időt arra, hogy a...

Szántok időt arra, hogy a gyerekek nélkül kettesben is eltöltsetek egy-egy programot havonta a párotokkal?

Figyelt kérdés

Kire bízzátok a gyerekeket eközben?

Ha nincs ilyesmire lehetőség az oka lehet a párkapcsolat megromlásának?


2011. ápr. 11. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
2 hónapos a babánk, mi hetente szánunk rá időt. Addig vagy anyós, vagy az anyukám vigyáz rá. Pár óráról van szó, általában 3nál nem több.
2011. ápr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egy jó kapcsolat nem hiszem, hogy ettől romlana meg. de mindenképpen megkönnyíti a kapcsolat virágzását, ha kettesben is töltünk időt.


mi igyekszünk erre minden alkalmat kihasználni. mind2 nagymama szívesen babázik, így őket szoktuk megkérni. de volt már olyan is, hogy barátnőm, férjem barátja jött vendégségbe, és megkértük, hogy plusz 1 órát legyen kedves maradni, amíg mi sétálunk egyet (amíg alszik a baba).

kb. havonta 1-2 óra jut így kettesben. (még szopik, úgyhogy sokra nem is tudnék elmenni mellőle. most 9 hós. 1 év után szeretnénk fél napokra is elmenni kettesben, később hétvégére is.)

2011. ápr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

muszáj erre időt szánni, ilyenkor a nagyszülők vigyáznak a gyerekekre. Nálunk két kicsi van, egy 3 éves és egy 1,5 éves. Szerintem nagyon fontos, hogy együtt is legyünk kettesben. Ilyenkor arra is vigyázunk, hogy az elején megbeszéljük a gyerekekről, amit akarunk és utána már csak minden másról beszélgetünk.

Attól, hogy született két gyermekünk, még egy pár vagyunk, a kapcsolatokat pedig ápolni kell. Ha nincs lehetőség kettesben lenni, akkor inkább az alvás rovására beszélgetünk, hülyéskedünk, amikor a gyerekek már alszanak, mert különben mindkettőnknek hiányzik a kettesben töltött idő.

2011. ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekünk sajna anyu messze lakik, és eddig 2X volt 10 hónap alatt, h fiunk nélkül elmentünk, pedig igény lenne rá!!!! a kapcsolatunk nem romlik tőle... de minden nap megyünk vmerre 3asban, mi kibeszéljük magunkat, nézelődünk, a gyerek meg elvan a babakocsiba, nem kell utána rohangálni, azt nézni merre van mit csinál... de már ez sem lesz így sokáig, lassan jár...
2011. ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hetente 1x biztosan kérünk kimenőt a nagyszülőktől este altatás után (1-3óra). Szerintem ennyi mindenkinek jár.
2011. ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én már menekülök a gyerekektől:), csak sajna a Párom nem:(

Sajnos azóta, hogy a fiunkkal terhes lettem(21hónapos) azóta egy kézen meg tudom számolni hányszor voltunk kettesben.

Másik kéz, hogy hármasban, és egyenlőre egyszer sem 4esben:(2,5hónapos a kicsi.

Nagyszülők szívesen vigyáznak a kicsikre, kést szopi között sok mindent lehetne csinálni, de nem.

2011. ápr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, de nincs is igényünk rá.

Nagyon jó a kapcsolatunk, jobb, mint a gyerek előtt.


Lenne, aki vigyázzon rá, mert anyósékkal lakunk együtt, de nem tudjuk sokáig otthon hagyni. Már nem olyan pici, 18 hónapos.


Voltunk már nélküle vásárolni, akkor indultunk, mikor elaludt délben, és nem sokkal azután már itthon voltunk, hogy felébredt. Az áruházban már mondtuk egymásnak, hogy menjünk haza, mert hiányzik a lurkó. Pedig ő semmit sem vett észre belőle, hogy elmentünk, jót játszott mamával és papóval, mikor felébredt. Nekünk hiányzott, nem is megyünk többet nélküle még vásárolni sem.


Mindenhova együtt szeretnénk menni. Ezzel nem csak én, hanem a párom is így van. Már tervezzük a hétvégi kirándulásokat is, hogy itt a jó idő.

2011. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mennyi idos a babad/gyereked? En az elejen nem tudtam megvalni a picitol. Aztan par honaposan elkezdtük, hogy a nagyapja, aki nyugdijas, eljott a heten tobbszor jatszani ugy, hogy en is ott voltam. Most ket eves a pici es havonta 1-szer/2-szer a nagyszuloknel alszik, hogy legyen idonk egymasra a parommal. Szerintem ez kell es fontos. Igenis lehet oka a kapcsolat megromlasanak, ha csak szulok vagytok es parkent nem csinaltok semmit egymassal.
2011. ápr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sajnos nem mert nincs kire hagyni kb 3 szor voltunk kettesben 19 hónap alatt én szeretnék a férjem annyira nem idnok mert dolgozik és kevés időt tölt a kislanyomnak mondjuk nem is nagyon kire bízni azt a pár alkalmat úgy oldottuk meg 3 óra hosszat hogy baratnőmék vigyàztak rà vagy tesómék de ott is van egy 2 éves és így nagyon nehéz 2 picivel nem akarom terhelni mert tudom milyen nehéz két ilyen korú gyerekkel a baratnőmék meg fáradtak mert már dolgozik és örül ha pihen rá még azért nem hagynàm így sajnos nem tudunk kettesben lenni pedig én szeretnék de ez van olyan volt hogy apuka vigyázott rá pár órát én addig azt csinálok amit akarok pl olyankor tudok rendesen takarítani vagy volt hogy barátnőmmel mentünk kajálni úgy hogy furdetesre haza érjek
2019. márc. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!