Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem hizza meg az atlagot...

Miert nem hizza meg az atlagot a kisbabam? Van olyan, hogy inkabb hosszra no egy baba, hizas helyett?

Figyelt kérdés
A babam most 3 honapos, de szinte a kezdetektol nem hozza a heti min. 150 grammot. Csak anyatejes. Neha hizik 170-et, de sokszor csak 90-et, 100-at, 130-at. Sokszor meg havi osszesites utan sem jon ki a heti atlag. Nem hiszem, hogy keves lenne a tejem, mert a reggel lefejtet delutan este sokszor folkinalom neki, de eddig csak egyszer-ketszer itta meg, tobbnyire nem kell neki. Nem siros, jokedvu, nevetos, nyugodt baba, nem tunik ehesnek. Most kb. 63 cm, es 5400 gr. 3550-nel hagytuk el a korhazat, szoval 3 honap alatt nem hizott 2 kilot. A gyerekorvosban nem bizom, ruhaban merte meg (egy regi ocska merlegen, tobbnek merte, mint amit a mi merlegunk mutat.), es igy mondta ra, hogy rendben van. Szerintetek kell aggodnom?
2011. ápr. 12. 14:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, es szinte szuletese ota vegigalussza az ejszakat. Sirna ha keves lenne a tej es ehes lenne, nem?
2011. ápr. 12. 14:45
 2/9 anonim ***** válasza:

Az enyém havonta hízott fél kilót, az máfél kiló 3 hónap alatt.

3 hónaposan volt 5410 gramm (64 cm), 3950 grammal született.


6 hónapig csak cicizett, most 2 éves 14 kilós "kislány"


Nem tudom, honnan vetted a heti 150 grammot, valaki mondta?

AZ én védőnőm azt mondta, ha az anytejes baba meghízza heti szinten a 80-100 grammot, akkor az teljesen jó.

2011. ápr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

előző

az éjszkát bőven 1 éves kora után aludta át:-)))))

2011. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell aggódnod. A súlyfejlődése 3 hónap alatt normális. Ha jókedvű, mosolygós, láztalan, széklete normális, nem kell idegeskedni.
2011. ápr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha hosszra nő, és nem hízik a súlyán az is látszik. Az én fiam 4 hónapos koráig olyan volt, mint akit éheztetnek, mert nyúlott, és nem hízott. Egyébként szerintem rendben van, ha éhes lenne, sírna, és meginná pohárból, ha még adnál neki anyatejet. Nekem azt mondta a védőnő, hogy heti 100 gr a minimum hízás, de ez sem recept, mert van, hogy többet, van, hogy kevesebbet. Havi szinten min. 400-at. Ha jól számolom a tied több mint 600-at hízott havonta.
2011. ápr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem a gyerekorvos mondta a heti 150 minimumot, es mashol is azt olvastam. Nagyon, nagyon koszonom nektek, most megnyugtattatok! (elso baba en meg izgulos vagyok :-))
2011. ápr. 12. 15:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sem egy gyorsan hízó gyerek...az elején én is tök sokat aggódtam miatta, mert volt hogy egyszerűen megállt a súlygyarapodása is...viszont nagyon nyúlánk baba volt, mindig kb. 3-4 centivel hosszabb volt, mint a vele egykorú babák...súlyra viszont kisebb volt. A doki engem is nyugtatgatott, hogy nincs semmi baj, mert közben meg teljesen egészséges volt. Most 6 hónapos és még mindig vékonyka, de nagyon hosszú. Nagyon keveseket hízik, pedig eszik rendesen. Vannak ilyen babák is.
2011. ápr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ő is átalussza az éjszakát, szinte a legelejétől kezdve. Szerintem is felkelne, ha éhes lenne a babád.
2011. ápr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Enyém se hízta meg a "minimumot", csesztettek is vele. És szintén ruhában mérték. Izgatott a dolog, aggódtam, de hál'Istennek jobban bíztam magunkban mint a védőnőben+dokiban. Amikor nagyon cseszegettek (4 hónapos korában), gyakrabban kínáltam (2 óránként-akár kérte, akár nem), el is fogadta, többet is hízott, de inkább hosszú volt (90 percentilis, súlya 20 körül)

Mára egy zabagép, 2 éves, 13 kg, és még szopik naponta egyszer.

Következőt nem fogom elvinni tanácsadásra, max. az oltásokra.

Az egyenletes, folyamatos gyarapodás a lényeg. A stagnálás, fogyás a baj.

2011. ápr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!