Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit teszel ha babád nem...

Mit teszel ha babád nem hajlandó ebédelni? Tanács, ötlet kellene, de nagyon!

Figyelt kérdés
1 éves kisfiam kb.1 hete nem hajlandó ebédelni.Javasolták,hogy ragaszkodjak az általam kigondolt ebédhez,és ha nem eszik 1-kor,majd megeszi később...hát nem.Inkább nem evett uzsiig,de az ebéd nem kellett.3 nap után feladtam.Aztán nem adtam tízórait,hátha akkor kiéhezik ebédig.Hát éhes az volt,de ugyanúgy elfordította a fejét a kanál láttán.Úgy hajlandó enni,hogy összeturmixolom az ételét,és főzelékes cumival megeszi-mint 6 hónaposan-...Mit tegyek?Más is járt már így?Magától megoldódik a helyzet?Ja,és minimális mennyiséget eszik ebédre.Eddig a tányérkájából egy egésszel megevett főzeléket,most épp a felét.(kb. egy bébiétel mennyiség fér bele)Reggeli ugyanúgy van,vagyis az összes evése ugyanolyan ,mint volt,csak az ebéddel nem boldogulok.
2011. ápr. 13. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Azok alapján, amit leírtál, szerintem fogzik, ezért nem akaródzik az evés. Ne erőltesd, pár napig add neki pépesebben, ahogy megeszi. Aztán próbáld megint rendesen adni,hátha túljutott rajta és elfogadja. A mennyiség miatt se aggódj. Annyit eszik, amennyi kell neki.
2011. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 hétig volt ilyen egy éves kora körül. Csak a tápszert itta meg, minimálisan evett, de inkább semmit, vagy csak ropit. Ne aggódj, ez normális "állapot", és elmúlik. Igyon tápszert vagy tejet, és kitartás! :)
2011. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmit, nem szabad az evést erőltetni, mert annál inkább nehéz lesz visszatérnie a régi kerékvágásba, csomó negatív emlék kapcsolódik majd a déli rutinhoz. Nem fog éhen halni, annyit eszik amennyi elég neki, nekünk ezt mondta a doki. Majd abbahagyja és kitalál mást amivel az őrületbe kergethet:)
2011. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A fogzás miatt ez jellemző!

Nem is szabad erőltetni ilyenkor!

A kihagyott étkezést, majd behozza pár nap múlva vagy, ha az étvágy vissza jön!

Szinte minden babánál van étvágytalanság többször is a fogzás alatt!

2011. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia az én fiam is 1 éves és nálunk is ez a helyzet,annyi különbséggel h egész nap nem akar enni.Ha meglátja a tányért a kezemben már öklendezik:(
2011. ápr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13:26-os vagyok,még annyi h szerintem fiamnál is a fog a ludas,most jön az utolsó négy rágófog.
2011. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Az etetőszékbe is alig tudom beleültetni. Ha kanállál próbálom etetni, elfordul, a száját sem nyitja ki, csak sír. :(

A többi étkezéssel nincs gond.

2011. ápr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az eddigi válaszokat,kicsit megnyugtattatok...ezek szerint nem a kicsim "romlott el"..remélem hamar elmúlik ez az állapot...
2011. ápr. 13. 14:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is feltettem hasonló kérdést. egyértelműen a foga. Mi is úgy voltunk, hogy kezdtük az elejéről: újra csak pépesen, majd később darabosat. De most is szívesen eszi a krumplipürét, vagy a tésztát, amihez aztán nem nagy rágás kell. Vagy volt hogy bevált a figyelem elterelés: nézte a monitoron a gumimacit, és nyomta be a kaját.
2011. ápr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia!nálunk is ugyanez volt.Mindegyik étkezés ment,csak az ebéd nem,de nála végképp nem!A 3 falat már nagyon jónak számított!!!És ez tartott majd egy hónapig :( .Már begolyóztam,majd rájöttem akármit teszek akkor se fog enni,kenyérhéját rágta volna.Biztos a foga volt-4 rágó ki is jött.Mostmár minden ok újra,ne aggódj-könnyű mondani tudom-majd ismét fog enni.Én kicsit kitoltam az ebédidőt,lehet azt megpróbálhatod!
2011. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!