Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hós babám nem hajlandó...

2 hós babám nem hajlandó aludni. Valami ötlet?

Figyelt kérdés

Eddig jó gyerek volt, gyakran elaludt magától is a kiságyban. De már 3 napja nem alszik napközben. Addig alszik csak, míg mellette fekszek, vagy míg tologatom a kocsiban, esetleg bealszik az ölembe szopi közben. De ha lerakom, vagy megáll a kocsi, 5 perc múlva már ordít. Este meg éjszaka szerencsére nincs gond. Megfürdik, szopizik, berakom az ágyába, és alszik.

De napközben mért csinálja ezt? Mit tegyek, hogy aludjon?

Annyira nem akarom elkapatni se.


2010. júl. 5. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos szerintem egy 2 hós babát nem lehet elkapatni. Nekünk 5 hónapos van, de 2 hónapos kora óta már a 4. variációval altatjuk el. Szinte 3 hetente változik a módszer. 3 hónapja úgy aludt el, hogy a lábamon keresztben volt és a kisujjam a szájában, utána ugyanez ölben egy pár hétig...aztán megtalálta a saját hüvelykujját és megváltozott megint minden.

Egy hónappal ezelőtt egy forgós lámpával aludt el egy pléden, csak át kellett rakni az ágyába. Mostanában nem kell a lámpa, néha a játszószőnyegen bekapja a hüvelykujját hason fekve és elalszik magától, néha a mellkasomra hajtja a fejét és úgy alszik el.

Szerintem ne agyalj ezen, hogy mivel kapatod el, úgyis változni fog. Még pici. Én mindig kísérletezni szoktam, hogy hogy a jó Neki, hogy tud megnyugodni, így alakultak ki a módszerek, de előbb-utóbb mindet variálni kellett, ahogy nőtt.

2010. júl. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk csak kézben sétálva alszik el, most múlt 5 hós.

Nem lehet, hogy éhes marad a babád? Szopizik csak? Cumizni szokott? Vagy a szopi miatt nem akarod?

2010. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már nem alszik olyan sokat napközben, mint pár hetes korában. Sőt, egyre többet lesz fent. Az én fiam is 2 hónaposan kezdett 3x aludni, de max 20-40 perceket napközben. Ez így normális néhány babánál.
2010. júl. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi vasárnap voltunk 7 hetesek és azóta ugyanez a helyzet, ráadásul este már tiszta nyűgös is a fáradtságtól még sem tudom elaltatni.
2010. júl. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Már mindenféle cumit kipróbáltam, de nem fogadja el.

Nem hiszem, hogy éhes lenne, gyakran szopizik, utána meg jó nagyokat büfizik, van, hogy bukik is. Szerintem ez kilőve.

Meg hasfájósnak se hasfájós.

Szóval nem tudom...

2010. júl. 6. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!