Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes babám a délelőttöket...

7 hetes babám a délelőttöket rendszeresen átalussza (akár délig,1ig is), este viszont nem hajlandó elaludni. Van hogy 2ig üvölt. Tudom, már ezerszer téma volt ez ezen az oldalon, de van esetleg valami új ötlet?

Figyelt kérdés
2008. dec. 12. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
A baba ilyen pici korban meg nem tudja, hogy ejjel aludni kell, neked kell ot megtanitani az alvasra. Ne hagy 3 oranal tobbet aludni 1 huzamban, sajnos jobb ilyenkor felebreszteni oket.
2008. dec. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Írtam már másnak is, de leírom mégegyszer, mert nálunk ez vált be: figyeld árgus szemekkel a baba bioritmusát. Biztosan van olyan időpont a délután-este folyamán, amikor szívesen elalszik picit, vagy láthatóan fáradtabb. Ehhez az időponthoz igazítsd a fürdést, de még előtte fürdess, hogy teljes nyugiban jöjjön el az álmosabb időszak. Ha szoptatsz, tedd mellre, pancsi után úgyis éhes lesz és ha tud, hadd aludjon el cicin. Nálunk ez bevált. Amióta ezt a módszert elkezdtük (kb. 6 hetes lehetett az én lányom) azóta este 7-kor alvás van. A napközbeni alvása is jól beállt, mert korábban ébredt reggel, ezért 10 körül visszaaludt mindig 1-2 órát, majd délután 2 körül ismét. Este 6-kor viszont már rendesen kéri a pancsit, cicit és alig várja, hogy alhasson. ugyanezt a tanácsot adtam a barátnőmnek is, náluk is azonnal bevált.

Ne feledd, hogy a nagyon fáradt baba pont olyan nehezen alszik el, mint a nem fáradt. Sőt, sokszor nehezebben. Ezért van az, hogy ha nem jó időben kapod el a fürdetést, akkor sírás van, akár hajnalig. Minél inkább sír, annál fáradtabb, de annál nehezebben alszik el mégis - ördögi kör.

Ami még segíthet, az a levendula illóolajos mécses. Nagyon jól nyugtat, nyűgösebb napokon használom én is. Nagyon bevált.

2008. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jajj, még valami: nincs igaza az első válaszolónak, szigorúan tilos felébreszteni a babát!!! Csak azokat az újszülötteket szabad felébreszteni, akik nem kelnek fel szopizni maximum 3 óránként, és ez is csak az első hetekben igaz!
2008. dec. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az elso valaszolo vagyok. A te modszered is tetszik, de millio egy helyen hallani, olvasni, es tapasztalom is, hogy ha a baba atalussza a fel napot, akkor este sokkal nehezebben alszik el. Az, hogy neked bevalt a modszered, jo dolog, de nem jelenti azt, hogy nekem nincs igazam. Ettol fuggetlenul jo otletnek tartom a elaltatasi modszered is.
2008. dec. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Dettó.Mi kilenckor fürdetünk altatós fürdetővel, délután próbáljuk ébren tartani.Néha sikerül.:)
2008. dec. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyen pici babát napközben ébresztettem cicivel éjszaka nem-!!Hogyha 1 ásítást látsz, akkor már kezd el altatni, nekem bejött, hogy simizem a fezét, mondjuk a saját kiságyában ez nem működik, de mi már eggytt alszunk...kövezzetek meg, de nem is használjuk a méregdrága kiságyat ....ez van...nekem így jóóó
2008. dec. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én két hetes korában kezdtem el "programozni" a babámat Gina Ford könyve alapján. Még most, majdnem 8 hónaposan is tökéletesen beválik. Másfél hónapos lehetett, amikor sorban voltak olyan napok, amikor egész nap egyetlen egyszer sem sírt, persze azért nem ez volt a jellemző, és alapvetően szerencsések voltunk, mert a hasfájás is elkerült (bár én ezt is a módszer mellékhatásának könyvelem). Hat hetesen aludta át először az éjszakát, két hónapos korától pedig már szinte egyáltalán nem kelt. És bármennyire nehezemre esett, én igenis felkeltettem napközben. Pontosan tudja a mai napig mikor mi jön, egyedül elalszik, mert mire nyűglődne, már a kiságyban van.

Én ezt a könyvet tudom ajánlani mindenkinek.

És még mielőtt jönnek a támadások, nem azt mondom, hogy ez a tuti módszer, csak azt, hogy nekünk aranyat ért, nagyon bevált, elmaradt az első "zombikorszakunk" is.

2008. dec. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És még valami a Ford könyvhöz: mivel nekem is első babám,és az egész családban, tehát tényleg semmi tapasztalatom nem volt, még a barátnőimnél se, nekem nagyon jó "mankó" a könyv a szoptatáshoz, az alváshoz, tejserkentéshez, szokások kialakításához.
2008. dec. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A Ford könyvet nem ismerem, de amúgy azt hiszem mindent próbáltunk már az említett módszerekből, sikertelenül, de azért köszönöm.
2008. dec. 12. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!