Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 hónapos babám direkt...

12 hónapos babám direkt beveri a fejét valahová, ha nem tetszik neki valami. Hasonló "mazohizmus" más gyerekénél? Mikorra szokott le a gyereked? Hogyan?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mit csináljak? Ne vegyek róla tudomást, és így könnyebben leszokik? (Pl. olyankor csinálja, ha valamit elveszek tőle, vagy valamitől tiltom - pl. konnektor.)

Utána megy az ordítás, mert addig ütögeti valahová a fejét, amíg tényleg fáj neki.)


2011. ápr. 13. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Mikor beveri a fejét, mondd azt neki nyugodt, de határozott hangon, hogy : Nemszabad. Utána valószínűleg tovább fogja csinálni, de ne vegyél róla tudomást. 1-2 hét alatt le fog szokni róla, egyrészt azért, mert fájni fog neki, másrészt rájön, hogy nem ér el vele semmit. Mi is így voltunk, és elég hamar leszokott erről.
2011. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van!16 hónapos a fiam és ha rászólok valamiért egyből fejel(vagy a földet vagy engem).Én is rászólok h nem szabad,de csak csinálja míg nem fáj neki.Nálunk kb egy hónapja tart,de meddig?!
2011. ápr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyes szakértők szerint minden ötödik gyereknél előfordul ez. Vagy önmaga megnyugtatására vagy a frusztráció miatt használja (csak nagyon ritkán kóros). Fiam is ezt tette egy éves kora körül ha mérges lett vmiért. Nem tudta magát kifejezni és efféle hisztibe csapott át. Nálunk ez szerencsére viszonylag hamar elmúlt. Amit tanácsolni tudok: ne idegesítds fel magad rajta, figyelj rá h ne tegyen kárt magában de egyébként ne reagálj hevesen, inkább maradj higgadt, és mond el neki h ezt nem szabad, butaság, és ennyi. Ha rájön hogy ezzel kihoz a sodrodból, könnyen egy hiszti-eszközzé válhat, úgy mint sokminden más is pl sikítás, ruhahúzgálás stb. És mégegy, próbáld meg megelőzni, ha látod hogy olyan helyzet jön, amiből ő könnyen frusztrálttá válhat akkor készítsd őt fel rá, beszélj sokat hozzá. A cél hogy szépen lassan megtanulja uralni az érzelmeit (és ez bizony eltart még jódarabig :)
2011. ápr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen időszak.Én borzasztóan kiborultam tőle,és azt hittem sosem múlik el.1 hét volt ami katasztrófa volt (naponta többször csinálta,de mindig úgy,hogy ne fájjon neki).Aztán már csak kb 2-3 naponta ,majd havonta.Már 2 éves,és sosem csinálja.El fog múlni.Nem szabad reagálni rá,csak ha tényleg úgy tűnik,hogy fáj neki.Én mindig mondtam neki,hogy erre én nem vagyok kíváncsi,és kimentem a szobából,és erre jött utánam,és abbahagyta.Majd ha már jobban ki tudja magát fejezni,akkor abba fogja hagyni.
2011. ápr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a keresztlányom csinálta ezt.De ő akkor ha fáradt volt és nem tudott valami miatt elaludni.Az apja nem reagált rá semmit,kiment mikor rájött a lányra a "fejemet a szekrénybe verem roham".

Kerilány,látván,hogy az apja mit sem törődik evvel,egy idő után abba hagyta.Nem volt közönsége aki előtt produkálhatta magát:))))

2011. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most azt próbálom, hogy vagy nem veszek róla tudomást, vagy ha látom, hogy mi várható, akkor valami érdekessel próbálom kizökkenteni ebből a helyzetből.

2011. ápr. 14. 14:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy dackorszak és hiszti, ne foglalkozz vele! Ne szólj hozzá, rá se nézz ilyenkor! Azért én dobtam egy kispárnát a feje alá, hogy ne a parkettába verje. De ne szólj hozzá!
2016. jan. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!