Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Elektív mutizmus? Van olyan...

Alaszka kérdése:

Elektív mutizmus? Van olyan itt akinél ezt állapították meg ovis gyerekénél? Kezelése hogy zajlik? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Én csak gyanakszom rá, hogy ez lehet, megkérdeztem egy pszichológust a neten, és ő is azt írta, hogy ez valószínűleg az, vigyem el pszichológushoz. 4 éves a lányom, csak a családtagokkal beszél (szépen, folyékonyan, nem beszédhibás), más felnőttekkel nem, rajtunk kivűl még az oviban az ovónőkkel, meg az ottani gyerekekkel is. De ismerős felnőttekkel, vagy idegenekkel egyáltalán nem áll szóba. Érdekelne, hogy egy pszichológus mit tudna vele csinálni, és ha egyszerűen csak félénk, nem ártok-e azzal, ha elviszem.
2011. nov. 7. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:

nem ártasz vele, ha elviszed

sőt

2011. nov. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a kezelés első lépése, hogy bizalmi viszonyt építünk ki a gyerkőccel, és megpróbáljuk megtalálni a kiváltóokot
2011. nov. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szia nálunk is valószínű hasonló van, minket a családsegítőbe küldtek, igaz azt nem mondanám hogy egyáltalán nem beszél senkivel, de szerepelni egyáltalán nem mer, és nem szólal meg ah kérdezik, csak ha ő akar valamit elmondani de ez is nagyon ritka. A családi ismerősi körben nincs gond, bár nekünk se szerepel(versmondás ének stb) de idegenekkel nagyon félénk. Még nem voltunk vele, de nekem azt mondták először én menjek csak adnak tanácsokat mit hogyan próbáljunk és ha nem javul akkor menjünk majd a gyerekkel.
2011. nov. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még az érdekelne, hogy a nevelési tanácsadóban lehet ezzel a gonddal jelentkezni, vagy csak ha az oviból küldik oda? Vagy magánpszichológushoz tudom csak elvinni?
2011. nov. 7. 10:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ő pl. családban nagynénivel, távol lakó nagymamával se kommunikál, szomszéddal se stb. Ha valamit mondani akar, velem üzen, akkor is ha ott áll mellettünk az illető. Oviban nem szóltak még ezügyben.
2011. nov. 7. 10:25
 6/9 anonim ***** válasza:
jaj nekünk is ez van hogy üzenget velem. Nekünk ugyan az iskola érettségi teszt miatt mondták az oviban hogy kellene, mert nem tudták értékelni de én magamtól kértem időpontot, igazából nem köteleztek semmire csak ajánlották.Lehet rosszul írtam a családsegítőt, meg a nevelési tanácsadót de nálunk ez egy és ugyanaz. Annyit mondtak előzetesen telefonban hogy a gyerek önbizalmát kell növelni nagyon sokat kell dicsérni szinte mindenért. Én ha nem mondják akkor bele se gondolok hogy ez nem csak félénkség, főleg mivel családi körben egyáltalán nem egy csendes gyerek eleven, gyerekekkel kifejezetten kommunikatív kezdeményező is ezért úgymond fel sem tűnt, és én nem is dicsérgettem minden apróságért. És vegyetek készségfejlesztő foglalkoztató füzeteket és azokkal játszatok, de nem kell erőltetni csak ha kedve van. Én vettem egy csomót és már ő hozza hogy játszunk vele. Én mondjuk azt nem értem még, hogy hogyan tudok neki én segíteni mikor velem egyáltalán nem ilyen, teljesen normálisan viselkedik (valószínű ezért nem vettem észre) de hát erre van a tanácsadó, kíváncsi vagyok mit ajánl majd.
2011. nov. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom is (5 éves) hasonló, bár nála szerintem a tesó érkezése okozta ezt főként, most már jobb a helyzet. Nyáron csak velem, az apjával, a nagyapjával és az akkor 4 hós öccsével volt hajlandó beszélni. Se köszönni, se válaszolni nem volt hajlandó senkinek, anyukámnak sem, pedig vele is minden nap találkoztak. (ennek az volt az oka, hogy anyukám csúnyán elesett, megütötte az arccsontját ami bekékült. ezután 11 napig egyáltalán nem szólt anyukámhoz, utána pár hétig beszélt, de csak ha muszáj volt.) Ha valaki kérdezett tőle valamit, akkor nekem válaszolt, ha válaszolt. Oviba akkor nem járt, akkor épp nyári szünet volt. Azóta szerencsére visszacserélődött, bár most is félénkebb, kell neki egy kis idő, hogy feloldódjon, de újra cserfes, csacsogós, huncut csaj lett. :)

A pszichológustól ne félj, én voltam vele emiatt. Először csak én mentem, beszélgettem a hölggyel úgy 1 órát. Utána pedig mentünk a lányommal együtt, amiből ő annyit érzékelt, hogy megyünk egy nénihez bábozni, aki nagyon szereti a gyerekeket. Nagyon élvezte, bár csak 1 alkalom volt, mert ezután szabadságra ment pont a hölgy, akihez mentünk, és ahogy megkezdődött az ovi, szinte minden problémánk megoldódott, így azóta nem járunk. Ártani biztos nem fogsz, ha elviszed, max tanácsot kapsz, és megnyugszol, hogy minden rendben van.

2011. nov. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nálunk is jött a kistesó, most már 5 hónapos, de a nagynál nem ekkor kezdődött ez, hanem gyakorlatilag mióta beszélni tud, ez van. Mégegy dolog, hogy az óvónénik azt mondják, ott rendesen beszél, mesél a tesóról stb. Ez főként akkor van, ha mi is jelen vagyunk. Egy pl. : hétvégén nővéreméknél voltunk, tesóm elvitte a saját gyerekeivel őt is bábszínházba, én mondtam hogy nekem nincs jegy nem tudok menni...elment velük, beszélt is a tesómmal, de amint hazajöttek, onnantól a nővéremet megint levegőnek nézte, és csak velem üzengetett.
2011. nov. 7. 13:30
 9/9 anonim válasza:
Szerintem a pszichológus a legjobb megoldás. Én kb 10 éve küszködöm ezzel a problémával és úgy néz ki hogy lassan "meggyógyulok". Remélem a kislány gyorsabban túl lesz rajta, mert őszintén megmondom, minél idősebb annál nehezebb lesz neki.
2012. júl. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!