Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól érdemes angolra...

Mikortól érdemes angolra járatni a babákat, gyerekeket? Nem zavarja meg a beszéd fejlődésében, ha kiskorban kezdik el, pl. Helen Doren?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Mi kétnyelvűen neveltük a gyerekeket én magyarul beszéltem velük a férjem angolul. semmi bajuk nem volt, mindkét nyelvet tökéletesen megtanulták, mindkettőhöz kialakult a hangképzésük. és nem is késtek a beszéddel
2011. ápr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Oviban még kár erőltetni, elég lesz majd az iskolában megtanulnia.
2011. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Minél előbb, annál jobb. Én már oviban is tanultam, és tetszett. Minél előbb kezdi, később annál könnyebben fog neki menni.
2011. ápr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
A lányunk most 2 és fél éves,mi kb. fél éve rendszeresen járunk.Nem olyan,hogy ülünk,és a gyerekekkel taníttatják a szavakat,hanem énekelnek,játszanak meg ilyenek.Szerintem megéri.
2011. ápr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

2 verzió jó szerintem:

1.: kis korától kezdve sokat hallja az idegennyelvet is. (ovitól, vagy még előbb). ha otthon 2-3 nyelven beszélnek, akkor anyanyelvi szinten elsajátítja a nyelveket. ha pl.oviban napi szinten tanulnak angolul, akkor a hangkészletet szépen el tudja sajátítani. de ehhez az kell, hogy sokat hallja. ha csak néhány óra van hetente, akkor csak játék.

2.: 9-10évesen kezd el idegennyelvet tanulni, addigra megérti, hogy ez egy másik nyelv, felfogja a szabályokat, új rendszereket. ha pl.6-7 évesen kezdi, akkor legfeljebb a szókincsét lehet feltornázni, meg kedvet csinálni.


(nekem a 2. a szimpatikus, ha nincs otthon kétnyelvűség. amúgy angol tanár vagyok, úgy látom, hogy az óvodai, ksiiskolás kori nyelvtanítás inkább a szülők megnyerésére van, nem a gyerek érdeke...)

2011. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!