Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babámnak a zöldséget...

Ha a babámnak a zöldséget (krumpli, sárgarépa) csak simán főzve, majd pépesítve adom, akkor mondhatom, hogy már főzeléket eszik?

Figyelt kérdés
A védőnő állandóan azt kérdi, hogy eszik-e már főzeléket (nemcsak gyümölcsöt), én meg rámondom, hogy igen, hiszen szereti így is. Nagy baj?
2011. ápr. 13. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

az már főzelék! elvégre megfőzted. nema rántástól, habarástól lesz főzelékké.


(amúgy nálunk bevált, hogy már 6-7 hónaptól 1 knaál olivaolajat kevertem a főzelékébe, hogy dúsabb legyen, és a zsírban oldódó vitminok miatt is jó.)

2011. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Akkor főzelék,ha berántod vagy behabarod,és természetesen sózod is. Enélkül csak zöldségpüré.
2011. ápr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És az nem elég, ha zöldségpürét eszik 7 hósan? Muszáj főzeléket? És minek számít a bébiétel-főzelék?
2011. ápr. 13. 22:25
 4/7 anonim ***** válasza:
9%
A zöldség püré és a bébiétel nem elég laktató. A legújabb ajánlások szerint már 4 hónapos kora után kell lisztes ételeket adni a piciknek. De kérdezd meg a védőnőt,hogy szerinte mi a főzelék?
2011. ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A legújabb (egyébként vitatott) ajánlások napi fél háztartási kekszet javasolnak anyatejben pépesítve, nem azt, hogy rántsd be a picibaba főzelékét...

Kérdezd meg a védőnőt, de a főzelék nálunk is azt jelentette, hogy a zöldséget krumplival vagy rizzsel besűrítjük, kis főzővízzel vagy anyatejjel felengedjük, esetleg teszünk hozzá egy kevés húst. Ilyen idősen még sózni sem szükséges, legfeljebb minimális mértékben, ha szeretnéd.

2011. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nálunk a védőnő is főzeléknek hívja a zöldségpürét.


7 hó előtt tényleg ajánlatos glutén tartalmú ételt is adni. de pont a háztartási kekszben túl sok állományjavító, meg cukor van. ezért én kebyérmorzsát rakok a főzelékbe, kenyérhéjat adok a kezébe csócsálni.

épp a védőnőm mondta, hogy nyugodtan tehetek rántást a főzelékébe.

2011. ápr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor úgy látszik, védőnője válogatja, mert az enyém 8 hónap előtt megtiltotta. Igaz, mi még a "régi" rendszer szerint csináltuk, hiszen a babám 1 éves. :)

Ez most ironikus volt, szerintem vicces, amilyen sebességgel változnak az irányelvek. :))

2011. ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!