Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Társasházban élők, Ti hogy...

Társasházban élők, Ti hogy oldjátok meg, hogy nyugodtan aludhasson a gyerek?

Figyelt kérdés
babám 7 hónapos és földszinten lakunk úgyhogy minden behallatszik,már egész pici kora óta mi sem vagyunk síri csendben a lakásban,eddig nem is volt ezzel gond,de most is jött haza egy lakó a kipp-kopp cipőjében és bevágta az ajtót,hát persze,hogy felébredt a gyerek.
2011. ápr. 14. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Szóljon a rádió alvás közben.
2011. ápr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
itt tavaly nyáron is meg most is kopácsolnak össze vissza, újítanak, és persze zeng mindentől minden.... :S hát ez az én fiamat nem nagyon zavarja :) minket jobban, h reggel felkeltenek :)))) 10hós, ő alszik :)
2011. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ne is mond nálunk is ez a gond alattunk felújítás van szétverik az egész lakást.Kiakasztó az emberek bunkósága arra nem képes, hogy felszóljon pedig tudja, hogy pici baba van(4 hónapos)arra jöttünk haza, hogy tiszta betonpor az egész lakás és a kiságyon is vastagon állt a por a babakocsiról nem is beszélek meg a ruhákról a szárogatón.Amikor elmentünk még nem dolgoztak mire megjöttünk meg már elmentek.Másnap majdnem rájuk rúgtam az ajtót.Ez megy már 2 hónapja és mindenki ki van akadva tölük.Nekem annyit mondott, hogy költözzünk el.Van erre rendelet amit sokan nem tudnak de én felfogom őket jelenteni ha a héten nem hagyják abba.Ilyenkor sajnálom, hogy nem vagyok jómódú és nem lakhatom családi házba ahol nem kell más hülyeségei miatt aggódnom.
2011. ápr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nem csak társasházban probléma, bár gondolom, ott durvább a helyzet. Nálunk is vannak zajok, pedig ikerházban lakunk: motorosok tépnek el 100-zal az utcán, repülők zúgnak iszonyat hangerővel, a szomszéd ágat aprít szecskázógéppel... Én is emiatt szoktam zenét, tévét bekapcsolni, amíg alszik a baba, úgy talán kevésbé riaztja fel a hirtelen hangos zaj. Sajnos elég érzékeny baba, nem tudtam hozzászoktatni, hogy zajban aludjon.
2011. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azon kívül, ahogy csinálod, hogy nem vagytok síri csendben nem tudsz mit tenni. A fiam is mindig az éles hirtelen zajokra ébred fel. Én picikora óta nem merek semmit csinálni a konyhába mikor alszik, mert már megszoktam, hogy olyan nehezen alszik el, és az a fél óra is nekem is és neki is kell legalább, hogy nem mertem semmihez nyúlni. Mert azért csak hirtelen zajjal jár, ha pl. a mikró is lejár stb. Azóta már nagyobb, és könnyebben is alszik és többet is, de nálam megmaradt, hogy ekkor kicsit pihizek én is. De van, hogy pl. elkezdenek fúrni, én halálra rémültem, ő meg aludt nyugodtan tovább. Fura, hogy mikre nem tudnak felkelni és milyen zajokkal tovább aludni.

Nálunk a mumus, ami miatt a hajamat tépem, a szirénázós autók. Nem mindegyik olyan hangos, és nem is vagyunk közvetlen az útnál, de van, hogy úgy kapcsolják be, hogy a fülem nekem is beszakad. A fiam erre szokott rendre sikítva ébredni. Éjjel is. A párom már azt csinálja este (mikor a gyerkőc már elaludt, de mi még nem) hogy ha meghalljuk már távolról (már aki bekapcsolja távol) akkor megy be, és a fiunk fülére teszi a kezét. :o) Mintha akkor nem hallaná.... Szóval ha hétköznap 8-8-ig lakásfelújítanak, és szombaton 8-14-ig, az ok, de mikor vasárnap is elkezdenek reggel 9-kor fúrni, kalapálni... az már kiakasztó. Bár a szombati 8:01 -kor elkezdett kalapálásra sem jó ébredni. (mondjuk mi ugye már fent vagyunk, de van, aki még pihenni szeretne, vagy aki éjjel dolgozik, vagy aki pénteken bulizik és szombat reggel aludna, vagy csak egyszerűen a dolgozó ember is szeretne végre szombat-vasárnap tovább aludni egy kicsit)

Nehéz ez. Sajnos erre mondják, hogy vagy megszokik vagy megszökik. Lehetnek szabályok, amikkel lehet vagdalkozni, de nálatok pl. a kopogós cipővel nem tudsz mit tenni, és az ajtóbevágással sem. (max szólsz a közös képviselőnek, hogy tegyenek rá csillapítót, ami meg nyikorog ezerrel :o( tapasztalat)

Mi ha költözünk, szempont lesz a zsákutca :o))

2011. ápr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsi, hogy még a hosszú válaszomhoz még írok, de eszembejutott még, hogy ehhez nem kell társasházban lakni. Mikor vidéken vagyunk rokonoknál, ott meg a síri csendet egy egy autózúgás, vagy őrült motoros zavarja meg, aki pont a ház előtt berregteti a motorját, vagy jönnek a szódás, jégkrémes, pékárus zenélős autók, hát azok is felérnek 5 szirénázós kocsival. Vagy ha a szomszédban füvet nyírnak, flekszelnek... Szóval szerintem ott is vannak ilyen éles, hirtelen zajok. Majd egyre nagyobb lesz a babád, és nem fog törődni ezekkel.
2011. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem téged jobban zavar, mint a gyereket! nem is baj, ha nincs síri csend,a mikor alszik, így később is el tud majd aludni kollégiumban, vagy több testvér mellett.


(nálunk épp a mi lakásunkat újítjuk föl, reggel a 9 hós babám vígan aludt, amíg a munkások betont törtek föl, falat ütöttek ki, fémet vágtak! én ébren alig bírtam elviselni a nagy zajt, ő meg szépen aludt fél órát ebben a zajban!)

2011. ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nálunk is inkább a hirtelen zajokkal van a gond.Az ha járkálunk,ha matatunk nem zavarja,de ami nem megszokott vagy hangosabb a kelleténél igen.

A szákutca jó volt:-)))

2011. ápr. 14. 14:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom milyen az alsó-felső és a falszomszédot hallani, panelban éltem 26 évig :)

De nehogy azt higgyétek, hogy egy családi házas környéken olyan síri csend van ám!

Mi egy zsákutcában lakunk, ami egy kevésbé forgalmas utcáról nyílik, így az autók zaja nem annyira zavaró, szirénát is csak ritkán hallunk.

Viszont a kutyák reggeltől-reggelig folyamatosan ugatnak, a szomszéd kakasa már hajnali 3-kor kukorékol, a másik szomszéd egész nap flexel és valaki mindig fát vág és füvet nyír! Ja, a kukásautó hajnali 5 körül jön és feltolat a zsákutcába, tehát keddenként a sípolásra kelünk :) A kakasos szomszédnál havonta van valami tűzijátékos buli, egy másik pedig nyáron minden héten mulatós zenét hallgat 3-ig...

Ja és akkor azokról még nem beszéltem, akik imádják eltüzelni a nedves faleveket, bár ez zajjal nem jár, de a füst az beteríti az egész környéket.

És ez Bp-től 5 km-re van, egy kisvárosban!!!!

Szóval a családi házas feeling sem az igazi :)

2011. ápr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jaj, a lakásfelújításról jut eszembe!

8 hónapos volt a nagyfiam, amikor tetőt cseréltünk a házon. 4 órát aludt lent a szobában, miközben a fiúk a szétkapták a tetőt és kalapáccsal verték szét a régi kéményt! A bébiőr simán közvetített mindent, ami a tetőn folyt, én meg azt hittem, hogy az egész ház össze fog dőlni, a kisfiam meg édesdeden, mukk nélkül aludt :)

2011. ápr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!