Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen autósülést vegyek,...

Milyen autósülést vegyek, menetiránynak háttal vagy szembe üljön a gyerek?

Figyelt kérdés
9 kg a lányom és 7,5 hós, nem dagi de nagyon hosszú, nagy baba, 80-86-os ruhákat adok rá. Nem tud még ülni, tehát menetiránnyal háttal kellene bekötnöm, de nem tudom meddig. Menetiránynak háttal egyáltalán mekkora gyerek tud utazni? Ha túl hosszú a lába, akkor nem fog elférni egy idő után, nem?
2011. nov. 20. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:

a hordozóba már ha ilyen nagy akkor tényleg nem fér el. Viszont még kb 3 hónapig nem ülhet elöre.

vegyetek olyat ami 0-hónaptól van és azt úgytudom megfordítható ha biztosanfelül magától.


elvileg egy gyereket 1 éves koráig nem szabad menetiránynak megfelelöen bekötni. habár 9 kiló van megadva de egy átlagos gyerek a 9 kilót 10 hós kora elött el sem éri.

nekem a lányom 11 hós volt és kb akkor már 9 kiiló volt, mikor bele ült. 8 hós korától egyedül felült, de nem kockáztattam.

még most 1 hósan is ha elalszik és hiába döntöm el az ülést ha hegyröl lefele megyünk és kicsit jobban megnyomjuk a féket néha elöredöl a feje neki. gondolj bele hogy micsoda kárt tud a gyerek nyakában okozni egy satu fék ha még nem elég erös a nyak hogy a fejet kellöen megtartsa föleg ha alszik a gyerek.

hiába dönthetö egy sima ülés, akkor sem ugyan az mint háttal ül. amúgy szerintem a 0-tól ülések sokkal jobban dönthetöek is.

2011. nov. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem 14hós a babás, 80as ruhát hord 10kg. Még nem tudtam venni autósülést, úgyhogy elöl ül menetiránynak háttal. Úgy fér el a lába, hogy az anyósülést hátrébb döntöm. Aztán a Télapó hozza majd a rendes ülést és akkor megy hátra. Szerintem amíg nem tudod hátra ültetni, addig ez jó megoldás lehet.

2011. nov. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0-16 kg-osat vettünk mi ilyenkor, a hordozó után. Az van ráírva, hogy 9 kilóig vagy 9 hónapos koráig háttal, onnan pedig szembe kell bekötni. 8 hónapos, hosszú fiú anyukája
2011. nov. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!