Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babámnak síri csendre van...

A babámnak síri csendre van szüksége a (nyugodt) elalváshoz. Nálatok is így van?

Figyelt kérdés

Elalváskor (kivéve amikor cicin alszik el) neszre, zajra reagálva nyöszörög egyet, következő stádiumban sírdolgál, legeslegvégső pedig ordítás.

Persze van, hogy böfi feszíti, de amikor nincs már ilyen baja, megfigyeltem, a zaj zavarja, arra mintegy válaszként nyöszörög.

Sajnos nappal nem bírom kizárni a zajt, ráadásul a gázkonvektor este recseg-ropog, arra fel is ébred. Ez átmeneti? Szörnyű lehet neki.

1 hónapos baba.


2011. ápr. 14. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jólenne, ha elkezdenéd, zene, tévé, bármi zaj mellett altatni (egyébként meg fogod látni gyorsabban is fog elaludni) nem jó, ha ennyirte érzékeny, mert ez sajnos meg fog maradni és rossz alvó lesz.
2011. ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos ebben az életkorban, hogy a baba megtanulja a különbséget este és nappal között... ha ez sikerül, később kisebb eséllyel lesznek alvás-problémáitok... nappal legyen világos, lehet beszélgetni mellette, mehet a tévé stb. - persze normál hangerővel -, nem kell síri csend... este sötétítsetek be, villany lekapcsol, halkan beszéljetek, lehetőleg ne is menjen a tévé...
2011. ápr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

amit megszok, abban tud aludni. én direkt zenét hallgatok, mikor ő alszik, sőt, beszélgetünk mellette, hogy megszokja. (nappali alvásánál van így. éjjel csöndben altatjuk.)


(ismerek olyan férfit, aki 60 év fölött is csak néma csöndben tud elaludni, mert egyke volt, és a szülők lábujjhegyen jártak,hogy alhasson. most meg a felesége mellett sem tud aludni, mert zavarja. 2 szobában alszanak.)

2011. ápr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Lehet trenírozni szerintetek?

Az éjjel-nappal különbséggel szerintem nincs gond, este 10-től reggel 6-ig alszik. A 21 órási szoptatásnál félhomályt csinálok.

Nappal rádiót szoktam hallgatni, meg néha szoptatásnál tévézni.

Hogy végiggondolom, én is olyan vagyok, hogy csak csendben és sötétben tudok hamar elaludni.

2011. ápr. 14. 15:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi az elejétől fogva úgy álltunk hozzá, hogy nem szabad síri csendnek lenni a lakásban. Szólt tv, rádió, normál hangon beszélgettünk. Nem is volt gond mostanáig, szépen aludt. De most 5 hónaposan elkezdett felszínesen aludni, zavarta apa horkjolása, a tv, és a fény. Úgyhogy napközben is lehúzom a redőnyt, sötétben alszik, külön szobába került, és mióta nem hallja a megszokott zajokat úgy alszik, mint a bunda és csak enni kel fel.


De egyébként tényleg elkell kezdeni hozzászoktatni, egy kis tv, rádió és ne suttogjatok, előbb utóbb jobb lesz!!!

2011. ápr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az elején nem volt probléma, úgy aludt, mint a bunda. Mondjuk én végeztem mellette a házimunkát, porszívóztam (annak a monoton hangját szeretik is a gyerekek), főztem, mosogattam, stb. Rádió, tv csak ritkán ment, állítólag ilyen korban nagyon megterheli az idegrendszerüket. Ennek ellenére 6 hós korától napközben volt ez, mint nálatok. Minden zajra felriadt. Hát bevallom őszintén, csendben voltam. Most 16 hós, és már nem zavarják a zajok. Szerintem a mindennapos zajokat meg kell szoknia, de ha sokszor ébred fel emiatt, akkor kicsit figyelj oda. Viszont a síri csend szerintem sem javasolt. Idővel biztos meg fogja szokni!
2011. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Még az jutott eszembe, hogy egyre nyitottabb a világra, és most fedezheti fel (jut el az agyáig)a hangokat is. Meghogy más minőségi alvás alakul ki nála, mint az eddigi újszülöttkori mélyalvás.

Mindenesetre a rádió továbbra is szólni fog.

2011. ápr. 14. 15:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom,az elalváshoz nyugalom,ingerszegény környezet szükséges.Én nem treníroztam a picimet,lakótelepen élünk,eleinte nehezen aludt el,mostanra (1 éves)a hétköznapi zajok ellenére is elalszik,de nem altatom rádió,sem TV mellett.
2011. ápr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!