Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaruhák rendezése?

Babaruhák rendezése?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, ki, hogyan, milyen méret szerint rendezte be a baba ruhás szekrényét? Pl.: előszőr csak mondjuk 0-6 hós korig...vagy hogy? Elég sok babaruhám van már, de nem tudom hogy pakoljam el őket. Válaszokat köszönöm!

23 hetes kismami.


2011. ápr. 15. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

én úgy csinálom hogy 50-56 egysorban

62 alatta

68-alatta.


nyomtattam papírt és ráírtam hogy otthoni és kimenős ezutóbbi a szép igényes elöbbi a játszós ruha -pl. tesótól v. máshonnan örökölt -


első körön elég az aktuális és a következő méretet kirakni a többit dobozolva tárolni.

2011. ápr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

50-56, 62-68, 74-80, 86-tól meg méretenként külön - így voltak dobozokban, mert előfordult sok átfedés, hogy pl 62 votl beleírva de ha a többihez viszonyítva inkább 68-as volt.

a szekrénybe meg a nagyjából aktuális méretet pakoltam, meg mindig átnéztem a következő méretet is, hogy mit tudnék használni belőle, mert pl kabátból, anorákból stb simán lehet rá nagyobbat is adni.


A kinőtt holmikat meg kb évszakváltásonként küldtem tovább a családban :-)

2011. ápr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jól látom, hogy van külön újszülött méret? Mert némelyik 0-3 hós ruci olyan picike. Augusztusi babának miből mennyit érdemes mondjuk az első 3 hónapra?

2011. ápr. 15. 10:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én a kézreeső polcra pakoltam az induló ruhákat:

56-os bodyk(min.7db), mellé rugik(min.7db), elé zoknik(3db), pulcsik(2db). ezek alá a 62es méretet, ezekbőlis nagyjából ennyi elég, esetleg picit több.

az alatta levő polcra tettem a 68-74eseket (ezekből már inkább megéri többet beszerezni, mert tovább hordja, ezek kellettek ősszel, télen. az én lányom júliusi.)


másik közeli polcra a törülközők, ágyneműk, szoknyák, harisnyák...


a többi ruha méretenként szétválogatva a szekrény fölső polcán várakozik.


igen, vannak egészen pici ruhák is (50es), de azok inkább koraszülöttekre jók.

2011. ápr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan rendzetem el, ahogy az utolsó írta.

Csak én már 5-6 hetes kora után adtam rá pulsit, nacit és akkor azokat is méret szerint rendezve pakoltam a szekrénybe.


CSak kezdő anyukaként nem volt annyi eszem,hogy ne adjak csak a számozásra, hanem hasonlítsam is őket őssze. Így volt pár olyan ruhánk, amire 62-es méret volt írva és kisebb volt majdnem mint egy 56-os. Természetesen a legcukibb csajos bodyk:( Ebből tanulva mindig összehasonlítgatom már a ruhákat.

2011. ápr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok, igen, az 50-es méret picike súlyú/korababákra való.

A lányom 49 centivel és 2370 grammal született, úgyhogy nálunk ezért volt a sok kicsi ruha kezdetben. Igaz, hogy utólag vettük, szülés előtt eszembe se jutott ilyen kicsi holmikkal készülni, aztán meg az egész család úgy rohangált hogy legyen legalább pár db olyan méretű holmija, miből nem esik ki mint az 56-osokból.

A fiam meg 56 centivel született, őrá meg már eleve kicsik voltak az 56-osok és a 62-essel kezdtük, de kb csak 2-3 hétig hordta ezeket is...


szóval ha átlagos méretű babára számíthattok ,akkor nem kell 50-es mérette lelőre készülni, és 56-osból is csak keveset vegyetek, mert irtó hamar kinövik. ÉS a legtöbb baba a 62-est is... szóval ne tárazz be túl sok újszülött méretű holmit.

2011. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én lemértem a ruhák hosszát, mert a legtöbb ruhában már nem volt benne a méret(használtan kaptuk) és eszerint válogattam szét.

A beírt méretezés nem mindig felel meg a valóságnak, most 15hós a kislányom,de van olyan ruhája, amibe 6-9 hó van írva de még jó rá(80cm-es és 10kg a lányka).

2011. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én először csak az 56-62-eseket tettem a szekrénybe, a többi dobozban volt. A dobozban 68-74, 80-as és nagyobbak voltak. Amiken láttam, hogy nem talán hamarosan jók lesznek, azokat pár hetente átnéztem. Így nem fordult elő olyan, hogy valamit kinőtt volna, mire észbekaptunk. Most már nem kell sűrűn néznem, mert nem nő olyan gyorsan.
2011. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!