Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kekszet adjak laktózérz...

Milyen kekszet adjak laktózérzékeny babámnak?

Figyelt kérdés
kisfiam laktózérzékeny két fajta drágább márkás babakekszet vettem neki, arra nem gondoltam, hogy a 4 hótol adható babakeksz tejet is tartalmaz......akkor hogyan vezessem be a glutént szerintetek kisfiam 5 hónapos és már szeretném elkezdeni gyümölcshöz adni....
2011. ápr. 15. 11:52
 1/5 krisztivan ***** válasza:
Szerintem ne kekszet adjál neki hanem pl.DM-es 3 gabonás pépet.Vagy a milupának van 7 gabonás pépje.A gyümölcshöz tudod keverni.Először persze csak egy picike kanállal,aztán már belátásod szerint.Nincs bennük semmi más adalék anyag csak gabona.
2011. ápr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biscotto Fosfovit tej- és tojásmentes babakekszet lehet venni Tescoban, én azzal vezettem be a glutént. Abban garantáltan nincs laktóz.
2011. ápr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mi tesconkban ez a keksz pl nem kapható, én is a gabonapelyhet ajánlom, nincs vele macera, jól oldódik, nagy a választék, és nincs benne semmilyen adalékanyag, amire érzékeny lehet a babád.

Későbiekben pedig, ha már rágcsálná, érdemes sütni: gyors, egyszerű és olcsó és finom (20 dkg liszt, 50gr sinlacpor, 50gr baracklekvár, 125 gr tejmentes margarin)

2011. ápr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat...:D megnézzük a tescot és kitaláljuk, lehet, hogy a sütés lesz a nyerő, azt késöbb úgy ízesítem, ahogy én akarom, de a gabonapép is tetszik, és azzal ugyanúgy be van vezetve a glutén??
2011. ápr. 15. 13:29
 5/5 krisztivan ***** válasza:

12:48-as vagyok.

Természetesen.A 3 féle gabona,zab,árpa és búza.Ezek mindegyike glutén tartalmú gabonák.

2011. ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!