Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már "magától" felülésnek...

Ez már "magától" felülésnek számít?

Figyelt kérdés

7 hónapos kislányomat már a hordozóban nem hagyhatom, mert felül benne. Ha az ágyon fekszik hanyatt, és lefogom a lábát, felül hasizomból teljesen egyedül, nem fogom meg a kezét.

Ezt már tekinthetem úgy, hogy tud ülni? El nem dől mikor felül, stabilan tartja magát.


2011. ápr. 15. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már magától felül, és úgy is marad, tehát mindezt meg tudja csinálni segítség nélkül, akkor az már magától ülés. Gratulálok, ül a babád!
2011. ápr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

az én babám is ugyan ezeket csinálja :-)

szerintem igen

2011. ápr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A magától felülés az, amikor magától ül fel, és nem segítesz neki azzal, hogy lefogod a lábát.

7 hónaposan enyém oldalfekvésből kinyomta a karjával magát, úgy ült fel.

2011. ápr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen.

De igazábol egy gyerek úgy ül fel ahogy az utolsó írta, oldalhelyzetböl. Gondolom ezt azért tudja megcsinálni, mert megmutattad neki. egyedül hasizomból még egy egyéves sem tud felülni.

De miért kérdezed?

2011. ápr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam másfél éves, de a mai napig nem ül fel egyedül hasizomból. Szóval ez nem magától felülés. Általában úgy ülnek föl, hogy négykézláb állásból tolják a feneküket hátra, és egyszer csak felülnek.
2011. ápr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is hét hónapos, de még nem megy neki egyedül a felülés. Az utolsó hozzászólónak szeretném csak jelezni, hogy az én kisfiam annak idejét egyszerűen kihagyta az ücsörgés, de ettől függetlenül mindent megcsinált, szóval nincs gond.:)
2011. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti hozzászóló vagyok. Persze, hogy nincs gond. Az én fiam 9 hónaposan ült fel, úgy ahogy azt leírtam, kitolta a fenekét hátra, és egyszer csak ült. Neki is voltak próbálkozásai már korábban hasból felülni, de az még nem az igazi.
2011. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Persze egyébként tudom, hogyha már mászni tudnak, akkor ülnek fel oldalazva, vagy állásból huppannak le.

De tényleg hasizomból húzza fel magát. Nem tanítottam rá, csak egyszer arra lettem figyelmes, hogy nagyon próbálna felülni, és ugye mivel még rövidek a lábai ahhoz, hogy meglegyen az ellensúly, megfogtam neki, és hirtelen felült. Alig akartam elhinni. És azóta is tetszik neki, ha ezt csináljuk.

Igazából csak ezért kérdeztem, hogy nem ártok e neki ezzel?

2011. ápr. 15. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!