Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket tehetnék 8...

Milyen ételeket tehetnék 8 hónapos babám elé, amit magától el tud rágcsálni?

Figyelt kérdés
Mindentől félek, hogy a torkára dugja. Mert legtöbbször így csinálja. Banánt esetleg már tudna csipegetni? Vettem babakekszet, de nem merem adni neki mégse, mert egyből leharap belőle egy nagy darabot. Persze mindig ott ülök mellette.
2011. nov. 7. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Pufit, azt minden baba szereti, és szinte rögtön olvad.
2011. nov. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kenyérhéj. Persze arra is kell figyelni, mert a lányom múltkor letépett egy darabkát, feltapadt a szájpadlására,és hányt tőle. :(

De az alap, hogy akármit adsz neki, úgyis figyeled.

Amúgy a banán is jó ötlet, mert azt el tudja nyammogni. De pl. én almát is adtam már neki, azt is elcupákolja. :)

2011. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Puffasztott kölesgolyó és ez még egészséges is , nem úgy mint a pufi.
2011. nov. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

pufi,nekem mind a három gyerekem kapta,és mind egészséges.

fagyitölcsér,babapiskóta,banán.


És csatlakozóm az egyik előttem szólóhoz,végulis sokmindent tudsz neki adni,hiszen a legfontosabb bármit is adsz elé,mindig figyeld,hiszen egy sima kis pufitól is megfulladhat felügyelet nélkül.

2011. nov. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én úgy olvastam és így is csináltam a fiamnál, hogy nem jó ha kockázod a gyümit zöldséget, mert nagyobb a valószínűsége hogy egyben egy nagyobb falatot lenyel, ezért vagy reszeld nagy lyukú reszelőn, vagy minél nagyob darabban add oda, pl fél banán. így akkorát fog leharapni belőle amekkorát el is tud rágni és le is tud nyelni. Éppen ezért egész szem szőlőt kukoricát, borsót nem szabad adni, mert könnyen félrenyelhetik, ezeket össze kell kicsit passzírozni. én ebben a korban adtam főtt brokkolirózsát, főtt répát fél banánt, fél almát. Persze midig ott voltam mellette hátha félrenyel, de ilyen soha nem történt még az almával sem, ami ugye kemény, és imádta, hogy egyedül eszik. Kapott még babakekszet is, ezek tapasztalatom szerint szinte mind olyanok, hogyha nyállal érintkeznek nagyon gyorsan megpuhulnak.
2011. nov. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért félek, mert a múltkor kapott kenyérhéjat, akkora darabot, hogy meg tudja fogni és nyammogni. Mondtam a férjemnek, hogy figyelje, de mire odanézett, már eltűnt az egész kenyérhéj :((( Pedig előtte adtam oda neki, így ő le tud nyelni egy kb. 5 cm-es darabot is egyben. Nem gondoltam volna. Szerencsére nem lett baj.

Félek megkérdezni, de mi van ha baj lesz?

A kölesgolyót nem egyben kapja be? Azt hogy fogja meg?

A főtt zöldség nagyon jó ötlet! Ezt kipróbálom mindenképpen. Biztos nagyon élvezné, hogy hozzányúlhat az ételhez, mert eddig csak én kanalaztam neki mindent, nem engedtem maszatolni.

2011. nov. 8. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!