Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni az ellen, ha...

Mit lehet tenni az ellen, ha egész nap álmos a gyerek?

Figyelt kérdés

8 hónapos kisbabáról van szó. Este 11-12 órát alszik, nappal kb 2,5 órát, többet eddig nem sikerült neki, pedig már mindent kipróbáltam. És ezek után még mindig azt látom rajta, hogy álmos, de altatni meg nem bírom, csak nyavalyog. És ez megy egész nap, de szó szerint. (normális napirendünk van, nem össze vissza kapkodok)

Van aki volt/van hasonló helyzetbe? Ha igen, tőlük kérdem, hogy lehet ezt kibírni, mit lehet ellene tenni???

(Olvastam hogy van hasonló topic, de azok mind nagyobb gyerekek. Engem főleg azért aggaszt ez a dolog, mert még nem tud kúszni meg ülni se, és így ugye nem is fog megtanulni soha, mivel ha nincs kézbe, csak sír, ha kézbe van, ez nyavalygásra minősül, de az is kiborító egy idő után.)


2011. ápr. 15. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem vashiányos véletlenül???Mert az szokott álmosságot okozni...egyébként az enyém 9 és fél hónapos és nem kúszik,nem mászik csak ül...
2011. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szedünk vasat, de nem annyira vashiányos, mint ezelőtt pár hónapja, amikor is még nem csinált így. És te nem félsz, hogy nem fejlődik tovább ez miatt? Nekem ez a legfőbb félelmem:(
2011. ápr. 15. 19:50
 3/12 A kérdező kommentje:
jaj bocsi, a fáradtságtól, úgy emlékeztem azt írtad, a tied is rossz alvó
2011. ápr. 15. 19:51
 4/12 anonim ***** válasza:

A legkisebb lányom az első évét szinte kézben töltötte. Mégs mindent megtanult normális időben. A nagylányom sosem aludt, állandóan bömbölt a fáradtságtól, de ha fejenvágtam volna sem dőlt volna ki. Egyszerűen utált aludni. ) hónaposan kezdett el mászni, 1 évesen járt.

Nincs összefüggés, ne aggódj. Nem tudom, hogy ezt a 2,5 órát egyszerre vagy két részletben alussza-e napközben. Ha két részletben, akkor próbáld egyre átállítani, hogy délben aludjon, hátha hosszabb az idő.

A legjobb viszont az lenne, hogy egymaga tanuljon meg elaludni, ne te altasd. Amikor látod, hogy fáradt tedd le, és aludjon el.

Egy hét kicsit kínlódás, de utána sokkal jobb lesz mindkettőtöknek.

2011. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

jav.:

9 hónaposan :)

2011. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a nyugtatásokat. Igen, sajnos több részletben alussza. Eddig leraktam az ágyra és ottmaradt, most ez nem így van. Csak kézbe hajlandó aludni, és ha már álmos és utána rakom le, akkor megint felébred. Néha akkor is felébred ha kézbe aludt, és utána kel fel.
2011. ápr. 15. 20:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát sztem meg egy 8 hónapos babát nem kéne még átállítani napi egy alvásra!Az még korai!Azt mondják általában 1-1,5 éves korban váltanak egy alvásra!

Szóval a lényeg az,hogy minden eshetőséget zárj ki ami miatt felébredhet előbb mint ahogy kialudná magát!Pl.éhes,szomjas,fogzik,zajok,erős fény(az én fiam elsötétített szobában szeret nappal is aludni kicsi kora óta,soha nem keverete össze a nappal az éjszakával!)

A saját tapasztalatom az,hogy a fiam akkor alszik hosszabban ha jó tele van a pocija!Írtad,hogy van napirendetek!Az tök jó,de egy kicsit próbálj rajta úgy változtatni,hogy alvás elött egyen!próbáld meg hátha hosszabban aludna!Ha esetleg fogzik akkor adj neki homeós bogyót(chamomilla vulgaris 15 ch vagy dentinox)

Szóval minden lehetőséget zárj ki ami miatt kelhet!

Az én fiam is néha csinál ilyet,hogy rövidebbet alszik a megszokottnál na és akkor jönnek az okos nagymamák,hogy"nincs már annyi alvásra szüksége ahogy nől!"

Ez odái oké csak akkor miért látom a fiamon ébredés után fél órával,hogy dörzsölgeti a szemét,halál fáradt,halál nyűgös,semmi nem jó neki,csak kézben van el olyankor ő is!Ha meg megalussza a napi adagját(2x2 óra)akkor olyan mit a kisangyal:jókat eszik,jól eljátszik magába,boldog kiegyensúlyozott!!!

Szóval próbálkozz mindennel,hogy többet aludjon!

2011. ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1.vagyok.Az én lányom extra rossz alvó:(Este elalszok fél 8 kor és éjfélig alszik max.utána reggel 6-ig 20-40 percenként ébred.Én meg egész éjszaka a kiságy mellett állok:(!És ez így megy sok-sok hónapja.Most sokan meg fognak kövezni,de valahogy nem így képzeltem az egészet:(

Már csak hálni jár belém a lélek...

Nappal 2x alszik,délelőtt 1 órát,meg edéb után másfél-2 órát,de abban sincs köszönet,mert csak akkor hajlandó aludni,ha melléfekszel a nagyágyon és fogod a kezét,ha ott mered hagyni,azonnal felkel és ordít.Gondolom sejted mire haladok a háztartásban(210 négyzetméteres régi családi ház).Szóval az enyém nem ölben van,de egy fél méterre nem tudok elmenni mellőle...

2011. ápr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem elalszok:D hanem elalszik...
2011. ápr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Próbáld ki a hordozókendőt,nekem abban mindig megnyugodott.
2011. ápr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!