Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez tényleg így van? Mitől...

Ez tényleg így van? Mitől lesz fázós egy gyerek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

olvastam egy cikket arról, hogy a gyerek attól függően lesz fázós vagy épp nem fázós, hogy hogyan kondicionáljuk.


tehát ha nem fűtjük indokolatlanul magas hőmérsékletre a lakást csak azért mert ott van a baba, akkor jobban fogja bírni a hideget. persze nem is azt mondom, h 15-6 fokokban legyen egész nap, hanem mondjuk 20-22 fok, és nem 25.

én iszonyat fázós vagyok, lehet hogy ennek köszönhető? anyum és nagyszüleim "még a széltől is óvtak", lévén egyetlen gyermek és unoka. :D

nos, lehet, hogy emiatt lettem ilyen fagyosszent? :D


2011. ápr. 16. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt már én is hallottam, hogy valaki így lesz fázós, szerintem is van benne valami. Én is iszonyat fázós vagyok első gyerek-első unoka stb.

Párom pedig éppen az ellenkezője ő második gyerek -unoka szerintem nem óvták annyira és nem is fázós.

2011. ápr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt én is igy gondoltam. DE mindkét gyerekem 20-21 fokos lakásban éldegél, és már látni lehet hogy a nagy nem annyira fázós mint a kicsi. Pedig ugyanúgy öltöztettem őket, ugyanabban a lakásban.

Valamennyire a külső tényezők is számítanak, de biztosan a gének is. Nálunk apuka nagyon fázós, a lányom rá hasonlít.

Én egyáltalán nem vagyok fázós, a fiam pedig rám. Mindketten első gyerek-unoka vagyunk.

2011. ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.

Nekem mindkettő július közepén született, biztos volt 25 fok a lakásban alapból.

És a nagyobb egy szál bodyban éldegélte élete első hónapjait, semmi ruhát nem tűrt meg magán. éjjelre tudtam ráejteni egy pelenkát, de ha már eligazgattam (betakartam vele) azonnal felébredt. mai napig egy szál pizsamában alszik, takaró nélkül, és nem fázik, nem hideg sem keze, sem lába. Egyébként bármit csinálhatok, olyan mélyen alszik nem ébred fel, tipikusan a robbantani lehetne mellette, egyetlen egy dologra ébred és azonnal, a takaróra.

A kicsi ezzel szemben igazi fagyosszent. Őt már újszülöttnek be kellett öltöztetni, zokni, lábfejes rugdalozó, zsák és takaró. A mai napig zoknit adok rá, mert jéghideg a keze lába és átmászik éjszaka hozzán melegedni. Ha jól fel van öltöztetve éjszakára (két pizsama, zokni, takaró) akkor alszik nyugodtan az ágyában.

És ugyanannyi fokban vannak természetszerűleg.

2011. ápr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben van igazság!Egy rokon csaj mindkét gyerekét már egész picinek feltünően vékonyan öltöztette illetve a lakásukban sincs sose 20 foknál több!Namár most 10 és 8 évesek de már most tavasszal ahogy kisütött egy kis napsütés már dobáltak le magukról minden ruhát,rövid gatya pólóban flangáltak,szinte rossz volt rájuk nézni is már attól kirázott a hideg!Úgyhogy sztem ebben van igazság!
2011. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első lányom decemberi születésű, egyáltalán nem fázós, újszülöttként is alig-alig takartam be, tök vékony rugikat adtam rá, pedig vettem egy csomó vastag téli rugit, de nem adtam rá sosem őket, mert izzadt bennük. Most 2 éves múlt, én szétfagyok lent, neki meleg a keze, abszolút nem fázik.

Második lányom október végi baba, ő viszont annyira fázós, hogy újszülöttnek ráadtam mindig a legvastagabb rugikat, és még be is kellett vastagon takarni.

A vicc az, hogy az első babánál hűvösebb volt itt a lakásban, mert akkor még nem volt panelprogram. Azóta becsomagolták a házat, jó a szigetelés, sokkal melegebb van. Melegebb van, mégis fázós a második lányom.

A tesómat és engem ugyanúgy neveltek, öltöztettek, ő sosem volt fázós, én meg az vagyok.

Szerintem ez nem nevelés és szoktatás kérdése, hanem "típus" kérdése :)

2011. ápr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De orulok ennek a kerdesnek, ezen mar en is gondolkodtam! Egyik kedves gyermekkori emlekem, hogy hasalok a szonyegen, elottem a linoleumpadlo, a konyhabol odavetul a feny, en rajzolok, es a linoleumpadlon apro kis fekete lyukacskak vannak ahogy a cserepkalyhabol neha kiesett egy kicsi parazs, mikor apukam tett ra fat. Tehat a kalyha mellett hasaltam, azzal futottunk 2 szobat es konyhat. Mondanom sem kell, majd megfagyok felnottnek!
2011. ápr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én pont ezzel vagyok gondban én nagyon fázós vagyok a 2hónapos fiam meg mindig izzad.sokszor nem tudom hogy öltöztessem nem adhatok rá annyi ruhát amennyit én el tudnék viselni:)
2011. ápr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az apukám emléke, hogy reggel lapátolták ki a havat a szobából, mert nyitott ablaknál, fűtés nélküli szobában aludtak.

és a mai napig csak hideg vízben zuhanyzik és télen is egész éjjel nyitott ablaknál aludna. (ha anyukám miután elalszik apukám, be nem csukná).De apukám visszanyitja, úgyhogy megy a harc.

2011. ápr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!