Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az elég? A védőnő...

Mennyi az elég? A védőnő szerint sokat eszik a gyerek, mert 3600gr, s 80ml tejcsit eszik! Szerintetek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nem bukik vissza, csak gyakran fáj a hasa! Azt tanácsolta, hogy 20ml vizet, s 60 ml tejet adjak! Mit tanácsoltok a hasfájás enyhítésére?
2010. ápr. 9. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Igaz az én gyerekeim nem voltak nagyon hasfájósak, de nekik a gripe water hascsikarás elleni gyógyvív vállt be. Azt hiszem ez 1 hónapos kortól adható, de nézz utána a neten!

Hát ez a védőnői tanács nekem kicsit furi, de ő tudja mit beszél!


4 éves kiscsaj, 21 hónapos kissrác, 24 hetes pocaklakó anyukájuk

2010. ápr. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem sok!

A baba tudja mennyire van szüksége!

Ha hasfájós a babád, akkor a kevesebbtől is fájna sajnos!

Espumisan cseppet vagy valamelyik pocifájásra való szert add a babádnak!

2010. ápr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se a mennyiségtől fáj a pocija. Próbálj meg neki valamit hasfájás ellen, és te meg diétázz (pl. kevés tej) olyanokra ami hasfájást okozhat. Azért példáztam a tejjel,mert az én babám amíg kicsi volt attól volt hasfájós hogy én tejet ittam. Amikor nem ittam mérséklődött.
2010. ápr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az Én picim 3300g-al jött haza,és simán megette a 80-at,sőt még többet is(5 hetesen 170 körülieket is megevett,azt hittem elmértem:-))a babák tudják mennyi kell Nekik,szerintem hagyni kell,hogy annyit egyen amennyit akar.Most már beállt kb 120g ra,de már nem mérem,csak néha kíváncsiságból ráteszem.most 2 hós,és már csak 120g-at gyarapszik egy héten,de volt hogy egy hét alatt 460g-ot hízott,na akkor azt már Én is soknak találtam,de nem volt azzal sem semmi baj.Amúgy azt mondják az anyatejeseket nem lehet túletetni,ill.hogy bármennyi hízás megengedett(100-500-ig is akár egy héten)
2010. ápr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem se sok. Tudja Ő mennyi kell Neki. És nem attól fáj a pocija hogy sokat enne, szinte az összes kisbaba hasfájós az első pár hétben-hónapban.

Infacol, espumisan, GRIP WATER. De a tejet ne helyettesítsd vízzel, szopizzon annyit amennyi kell Neki.

Üdv. (L)

2010. ápr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
gripe! Bocsi
2010. ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem sok, nomális. Az enyém 3160g-al született de már a kórházban megevett 70ml-t itthon meg 1-2 hetesen 120ml-ket. Mondjuk Ő bukott is sokat de fájt a hasa.
2010. ápr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását! Jövő héten töltjük az 1 hónapot, úgyhogy alig várom, hogy kipróbálhassuk a gripe watert!
2010. ápr. 10. 16:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! 70 gr-ot szopott 1 hetesen, es a gyerekorvos potlast javasolt, mert keveselte. 3 hetesen 90, ritkan 100 ml-t evett kb, elso honapban 1,2 kg-t hizott.
2010. ápr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

11.09.-es vagyok.

Most nézem, hogy tulajdonképpen a lényeget rosszul írtam. Azt akartam írni, hogy NEM fájt a hasa. Bocsánat!

2010. ápr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!