Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más hogyan kezelte ezt a...

Más hogyan kezelte ezt a problémát? Természetes ez, elmúlik, mikor?

Figyelt kérdés
Másfél éves fiam, ha vmitől frusztrált, agresszíven viselkedik (csapkod, mar, csíp, időknént harap is) Pl ha mérges, csalódott vagy féltékeny. Mindig a leggyengébb láncszemet szemeli ki, engem, unokatesót, kisebb gyerkeket. Sokat javult a dolog az utóbbi időban, sokszor magyarázom neki, h amit csinál fáj és hogy hogyan kell szépen simogatni, de pl kisgyerekek társaságában állandóan a sakrában kell lennem, mert egy óvatlan pillanatban újra csap.
2011. ápr. 16. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok sokgyerekes anyuka, egy fiam van 19 hónapos, de véleményem szerint a tiédnél is csak szimplán elkezdődött a dackorszak. Az enyém is ezt csinálja. Annyira nem vészes (vagy csak megszoktam?), de ő is engem előszeretettel ütöget, csipked, harap, egy pár hónapja ugye ilyen még nem volt... Újra és újra el kell magyarázni, hogy ezt nem szabad és nyugi, egész biztos elmúlik!! Minden gyerek ki szokta nőni a dackorszakot. Csak te bírd addig idegekkel... :-)))
2011. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod, remélem, tényleg kinövi.

Másnak is ez a tapasztalata? Hogyan lehet a konfliktusokat elkerülni? (elsősorban attól félek, ha más gyerekeket csap meg) Vigyem többet vagy kevesebbet gyerekek közé?

2011. ápr. 18. 15:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Beszél már? Az ilyen viselkedés lehet attól, is hogy már mindent megért, 1,5 évesen ez valószínű, de még nem tudja kifejezni magát, és ez frusztrálja.

Kisfiam is ilyen volt, ilyenkor letérdelt a földre, és krokodilkönnyekkel zokogott. Ahogy elkezdett beszélni, ez megváltozott. Most 2,5 éves, de néha próbálkozik azért, de már kezd rájönni, hogy beszélgetéssel több mindent érhet el nálam.

2011. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze nem mondom hogy így van nálatok, de az agresszivitás kialakulhat attól is hogyha nem foglalkoznak eleget egy gyerekkel, és Ő így próbálja meg felhívni magára a figyelmet. Lehet hogy Te azt gondolod elég időt töltesz vele, de neki többre lenne szüksége!Minden gyerek más!
2011. ápr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 4 fiam van,nálunk ilyen agresszió nem volt egyiknél sem.

Voltak hisztis akaratos korszakok,de mást nem bántottak.

Lehet ez csak gyerek függő és türelemmel,szeretettel tudsz rajta korrigálni.

2011. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az agresszió soha sem normális, egy kis hiszti elkerülhetetlen, de ha másokra-önmagára "veszélyes", akkor azt kezelni kell így-vagy úgy. Gyermekpszichológus biztosan adna jó tanácsot, az én környezetemben lévő "agresszív" gyerek feszültségoldó cseppeket kapott, attól javult a helyzet. Döntsd el hogy az agresszív viselkedés vagy a gyógyszerezés a kisebbik rossz, ebben egyedül te dönthetsz.
2011. ápr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia, sztem több mindentől függ, pl mennyire frusztrált a gyerek, mennyire tudja ha baja van akkor számíthat a környezetére stb. de alapkarakter is számít. az enyém pl. akaratos nagyon, de nem agresszív, sosem volt verekedős. ill. 14 hósan volt kb. 2-3 napja, amikor ahol állt, oda csapta a fejét, amikor nem tetszett valami, de mivel a leghalványabban sem törődtem vele, max. nyugodtan megjegyeztem, miután megnyugtattam, hogy na érdemes volt? nem értél el semmit, és még a fejed is fáj. leszokott róla. aztán amikor a dackorszak durva része kezdődött, 22 hónaposan, akkor volt egypár hét amikor önmagát harapta, de ezzel sem törődtem. úgyhogy ez is elmúlt. engem egyszer harapott meg, be is lilult a kezem, de megmondtam neki nagyon komyolan, hogy ezt még egyszer ne csinálja, mert én az anyja vagyok, nem haraphat meg, és biztosan ő sem örülne ha megharapnám. szerencsére megértette, bár ekkor ő már 22 hónapos volt. más kicsiket sosem bántott.

a kérdésedre visszatérve, ne hagyd mert magától nem biztos ám hogy kinövi. ha csaokod, akkor tedd nagyon világossá, hogy ezt te nagyon helytelennek tartod, és csak akkor maradhat gyerekek közt a játszón, ha betartja a szabályokat. magyarán: még egyszer megüt valakit, hazamentek. pár alkalom után elég lesz már csak rászólni.

ha téged akar megütni, akkor meg egyszr szólj rá, majd pedig ha megint próbálja, akadályozd meg és hagyd ott. nem kell könyörögni, se szidalmazni, tudja ő hogy nem szabad, de legyen világos következménye annak, ha agresszív. a kisgyerekek olyan kis ösztönlények még, és bizony kell egy kis "zsarolás", hogy megtanuljanak mérlegelni.

2 éves 4 hós kislány anyukája + 21 hetes km

2011. ápr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az én kisfiam 21 hónapos és ugyanez a problémánk. Másik gyerekeket lökdös főleg, meg mindent dobál, ha nem tetszik valami. Mondjuk mi arra is rájöttünk, hogy valóban, ha nem szentelünk neki annyi figyelmet, amennyit ő szeretne, főleg akkor viselkedik így. Remélem már nem tart sokáig.
2011. ápr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!