Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hós babátoknak ti mit adtatok...

3hós babátoknak ti mit adtatok már? 3. hónapos a kislányom tápszeres.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Még nincs 3 hónapos a babám, de nekem a védőnő azt mondta, hogy vízzel hígított bébi gyümölcsleveket már lehet majd adni neki.
2011. ápr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gyümölcsöket lehetne elkezdeni,de ha úgy gondolod,akár a krumpli alapú főzelékeket is.
2011. ápr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Zab, rizs, kukoricadara almaval, sargarepaval, barackkal, krumplival turmixolva. Anyatejes a lanyom, mi ezekkel kezdtuk 3-4 honapos koraban. Most 7 honapos es mar mindent eszik.
2011. ápr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A fiam is tápszeres, de mi 4 és fél hónaposan kezdtük a gyümölcsökkel. Én szerintem 4 hónapnál előbb nem kell elkezdeni a hozzátáplálást, de természetesen nem szólhatok bele hogy ki mikor kezdi. Az utolsó válaszolón kicsit meglepődtem hogy anyatejes volt a babája és már 3 hónaposan adott neki gyümölcsöket. Az én babám ha szopizott volna akkor 6 hónapnál előbb nem adtam volna neki mást az anyatejen kívűl. De nem ítélkezem, ne értsetek félre!
2011. ápr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én babám is tápszeres, 3 hónapos. Kapott már sütőtököt, krumplit, répát, almát. Ezeket lehet mixelni hogy változatos legyen. Aztán jöhet a spenót, cékla, salátafőzelék, banán, és lassan jön a barack is.

Lassan szoktatom, először csak kóstoljuk, és nem mixelve hátha kiüti.

2011. ápr. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
3 hónaposan semmit nem adtam neki az anyatejen kívül, még vizet, vagy teát se.Nem vagyok annak a híve, hogy ennyi idősen gyömöszöljük a gyereket, még akkor se, ha tápszeres.Egy kisbaba gyomra, belei 3 hónaposan kizárólag az anyatej, vagy tápszer megemésztésére képes.Nem véletlen, hogy pl. bébiételt is csak 4 hónapos kortól lehet kapni.Én is fél éves koráig akartam várni a hozzátáplálással, de mivel kevesebb lett a tejem, és alig hízott, kénytelen voltam 4 és fél hónaposan elkezdeni, miután a gyerekorvos is beleegyezett.Van, hogy muszáj korábban kezdeni.Most 7 hónapos, eszik már gyümölcsöt, zöldséget, főzeléket, husit.A tejpépet, gabonapépet is szereti.És persze szoptatom még.Én a helyedben várnék, míg betölti a 4 hónapos kort.Utána már lehet.Nem kell sietni a hozzátáplálással, megvár.A gyümölcsök nem szaladnak el, és a gyerek sem.
2011. ápr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22.35-ös vagyok. Ugyanez a véleményem mint az utolsó válaszolónak. Hidd el, ráérsz még. Mint mondtam a kisfiam is tápszeres volt, de még így is gondolkoztam rajta hogy várjak a hozzátáplálással, mert van aki tápszeres babájánál is kivárja a 6 hónapot. De aztán végülis elkezdtem 4 és fél hósan mert a gyerekorvosunk is javasolta.
2011. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
almát ,krumpli pürét de nem minden nap adtam csak meg meg kostoltattam
2011. ápr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
elöző vagyok ,a pürét anyatejjel kavartam ki
2011. ápr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En 5 hosan kezdtem a hozzataplalast, mint az elözöek irtak nem szalad el semmi, most sem eröltetem a dolgot....de arra kivancsi lennek, hogy 3 honaposan mi köszön vissza a pelenkaba??????Az en 7 honapos fiam sem tud mindent megemeszteni...konkretan 5 honaposan ugy jött vissza a repa ahogy bekenalaztuk, tehat abbol sokmindent nem hasznositott.
2011. ápr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!