Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennél a következő szituác...

Mit tennél a következő szituációkban? (15 hósról van szó)

Figyelt kérdés

1.Kimentek a játszóra és ő egyfolytában köveket enne meg homokot, ha nem engeded hiszti van.


2.Néha beléd karmol, vagy rád csap


3.Játszótéren mindig más játékával akar játszani...


Mivel "büntetitek ennyi idős gyermeketeket ha büntetitek egyáltalán.

Hogy értetitek meg Vele mit lehet és mit nem?


2011. ápr. 18. 08:45
 1/4 Kései Sirató ***** válasza:

1. Legyen nálad valami finomság és ajánld neki a homok helyett és mondd is el neki sokszor, hogy a homok nem ennivaló, koszos, pisis.. stb. Én azt szoktam mondani, hogy attól beteg leszel és a doktor néni injekciót ad, ez visszatartja.

2. Vágd le jó rövidre a körmét, és erre sincs jobb ötletem, mint hogy mondd neki, hogy nem szabad, ez fáj,nem bántunk másokat, nem bánthatod anyát, stb..

3. Vigyetek a játszótérre egy nagy szatyor játékot, így a többi gyerek szívesen cserél veletek.

Fontos, hogy érezze, te nyugodt vagy, szereted őt, tudod, hogy mit akarsz,nem bizonytalanodsz el.

2011. ápr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bár még csak 12 hónapos, de


1.Megpróbálom elterelni mással a figyelmét, de ha nem megy, és továbbra is hiszti van, hazamegyünk. Igaz, én könnyen beszélek, a ház előtt van a játszótér, nem kell 10-15 percig vinnem az utcán az üvöltő gyereket.


2.Az ilyet nem tűrjük egyetlen pillanatig sem. Csapott már rám, apjára is, ilyenkor lefogtam a kezét, mérgesen mondtam, hogy nem szabad. Nem kezdtem el magyarázni, hogy anyának ez fáj, mert ha érti is, nem fejlődött még ki benne az empátia, hogy érdekelje.

Azt gondolom, az ilyesmit csírájában kell elfojtani, most még nem vagy vele elkésve. Ilyenkor szólj rá mérgesen (nem kiabálva, de azért határozottan), fogd le a kezét, és ha nem hagyja abba hagyd ott. Mi a férjemmel alapvetően liberális szülők vagyunk, nincs minden megtiltva a babának, soha nem hagyjuk sírni, de a szülők megütése az, amit soha, semmilyen körülmények között nem tolerálunk. Természetesen nem adjuk vissza, nem állunk le verekedni egy egyévessel.


3.Erre nem tudok válszolni, nálunk a játszón nincs ilyen probléma, mindenki játszik mindenkiével. :)

2011. ápr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

utolsónak egy tanács:ha mondod neki,hogy nem szabad,azt is meg kell mondanod neki,hogy miért nem,különben nem fogja érdekelni.Úgyhogy akár van benne empátia,akár nincs(szerinted),akkor is jobb,ha elmondod,hogy nem szabad,mert fáj vagy valami.szerintem

azzal meg,hogy más játékával akar játszani,azzal nem nagyoan tudsz mit kezdeni,mert ez a legtöbb helyen így van.

2011. ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, el lehet mondani, kell is, de szerintem rossz hallgatni, amikor anyuka már a sírással küszködve magyarázza a gyerekének, hogy "Neee, ne csináld, kérlek, anyának ez fáááj...", a gyerek meg láthatóan magasról tesz rá, és csinálja tovább. Vannak bizonyos helyzetek, amikor muszáj egy kis határozttság, ne adj Isten, szigor.
2011. ápr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!