Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes kisbaba, nem igazan...

3 hetes kisbaba, nem igazan szeretni a furdetest. Pedig az elso furdeteskor odafigyeltunk, hogy ne ijjedjen meg a meleg viztol (lassan engedtuk bele a pici labat es ugy tovabb). Hasonlo tapasztalatok, mikortol nem fog orditani a furdeteskor?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%

Első időben még nem igazán szeretik.


kb. 3-4 hósan kezdte szeretni a kislányom.

2011. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az a ritka baba aki nem ordít az első pár hétben a fürdéstől!ne aggódj ahogy telik az idő egyre jobban fogja élvezni!Ti nem rontottaok el semmit ez teljesen természetes!
2011. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hasonfekve vagy hanyatt fürdetitek?Hasonfekve lehet, hogy beválik.Ha nem, akkot majdcsak megszokja.Az is lehet, hogy a víz hőmérsékletével van gondja.

Az én kétévesem hajmosásnál ordít mint a veszedelem.Még most is utálja.

2011. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mi a fiamat két hónapos koráig csak kétnaponta fürdettük, mert szabályosan összepisilte-kakilta magát félelmében.

Most 16 hónapos, pancsol, locsol, csapkod, alig lehet kiimádkozni esténként a kádból.

2011. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, mar megnyugodtam egy picit. Hanyat furdettuk, de az orditasai miatt csak megtorolgetjuk (meleg)vizes rongyal...csak megszereti, ha ti is igy jartatok.
2011. ápr. 18. 14:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a második itthon töltött hét vége felé kezdte el megszeretni. Addig nekünk is ordítás volt.

Néhány trükk, ami eddig bejött:

Apa fogja, mert neki nagy a keze, stabilabban tudja tartani, biztonságban érzi magát.

A műanyag csúszásgátló "ülőke" nem jött be, jobb fogni.

Engedjetek kicsit melegebb, több vizet, hátha fázik benne. A mi babánk nagyon szereti a meleget, élvezettel fürdik a melegebb vízben, olyan 40 fok körül van, nem az előírt 37 fokos a víz.

A radiátoron megmelegítem a kifogót, a pelenkázóra egy törölközőt terítek, arra jön a kifogó, amint kiemeljük a vízből, rögtön teljesen bebugyolálom, imádja a frottír anyag érzését az arcánál, nagyokat vigyorog.

5 hetes baba kezdő anyukája :)

2011. ápr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is rájöttünk hamar, hogy a víz hőmérsékletével volt baja kisfiamnak. Neki a 36-37 fokos víz nem volt jó, de ahogy bele lett rakva a kis segge a 38-39 fokos vízbe, ernyedten tűrte a fürdetést.

Próbálkozni kell. Az egyik baba a melegebb, a másik baba a hidegebb vizet szereti, nem az előírt 36-37-et.

2011. ápr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én nagy fiam is így volt,egészen addig ordított fürdés közben, míg le nem takartuk a hasát egy kicsi törülközővel!Biztonságban érezte magát attól kezdve semmi baja nem volt a fürdéssel!
2011. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ordított minden fürdetésnél úgy két hetes koráig, aztán kaptunk ajándékba egy babatartó szivacsot, amit pl. a Tescoban lehet kapni, és amint azt elkezdtük használni, meg sem nyikkant egész fürdetés alatt. A szivacs nem engedi, hogy a feje beleérjen a vízbe, és puhán feküdt a pici, így nagyobb biztonságban érezte magát, ezért nem sírt.

Amiatt is nagyon jó ez a szivacs, mert egyedül is nyugodtan, kényelmesen tudod fürdetni, két kézzel, mert nem kell tartani a gyereket. Nekünk nagyon bevált. Macis, kutyás formájú egyébként.

2011. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

az a legrosszabb ha sír és te elkezdesz pánikolni, hogy jajj szegény :)

ne tedd, csak nyugodtan, mint ha meg se hallanád, énekelj neki, szép lassan mosdasd le, ne kapkodj mert akkor csak megijed! fogd biztosan érezze, hogy erősen fogod :)

ha nagyon nem javul a helyzet, apuka fürödjön le aztáén engedjetek egy kád vizet és üljenek be együtt. nálunk ez vált be :)

2011. ápr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!