Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nagyon meleg van a szobában...

Ha nagyon meleg van a szobában az miért árt a babának?

Figyelt kérdés
Nálunk 26-27 fok van nagy átlagban a lakásban, fázósak vagyunk, a meleget szeretjük. Viszont itt olvasom, hogy mindenkinél csak 20-23 fok van. Miért? Most akkor én ártok a babámnak mert melegebb van?
2011. okt. 25. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

megőrülnék 26-27 fokban, méár a23 is sok max 22 fok van, éjjel 18-20

nekem pl megfájdul a fejem egy túlfűtött lakásban


a bökcsőhalál miatt sem jó túl melegben altatni

2011. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Különösebben nem árt. Csak ezt szokja meg, és mindenhol máshol majd nem érzi jól magát. Vagy nem tudom. Gondolom Neked is fel kell venned néhány plusz réteget, ha bárhová elmész, különben fázol. Vagy otthon rövid gatyában és pólóban vagytok télen?
2011. okt. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

[link]


"A túlöltöztetés, a szoba túlfűtése egyáltalán nem jó a piciknek:


a gyorsan kiszáradó nyálkahártya miatt könnyebben kapnak el légúti betegségeket, illetve lassabban gyógyulnak ki

könnyebben kiszáradnak

az izzadt testükön könnyebben alakul ki gomba

nyűgösebbek, nehezen, felületesen alszanak

a testükön – főlg a nyakon és a háton – kis apró, piros pöttyök, ún. melegkiütések jelentkeznek

lassabban alakul ki a változó hőmérséklethez való alkalmazkodóképességük (biztos ismersz ilyen a "legkisebb hideg megfújja, beteg lesz" gyerekeket) stb."

2011. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mikor mi kicsik voltunk a húgommal, folyton köhögtünk. Senki nem tudta, miért.

Aztán az idős háziorvos néni felvetette, hogy kicsit lejjebb kéne vinni a lakásban a hőmérsékletet. 20-22°C, és láss csodát, elmúlt ez a probléma, mint kiderült, semmi bajunk nem volt!

Szóval pl. emiatt is.

2011. okt. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy ilyen melegbe nem lehet jól meglenni főleg mint ha nyár lenne befülled a levegő és akkor ott minden van. Nálunk nappal 20-22 fok van a lakásban az bőven elég, este meg kicsit jobban teszek a tűzre és akkor felviszem olyan 25 fokig a szoba hőmérsékletet hogy fürdetésnél ne fázzon meg.
2011. okt. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én fázok 18-22 fokban. 24-25 fokban érzem jól magam, mivel azonban cserépkályha van, néha több is sikerül. Nincs baj, ha nem takargatjátok túl. Gyakrabban nyissátok ki 1-2 percre az ablakot. Én megzavarodnék, ha itthon hosszú ujjúban kellene házimunkát végezzek. EGész télen rövidujjúban szaladgálok.
2011. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Bölcsöhalál egyik legnagyobb oka és ez nappal is lehetséges.

a bölcsöhalál legnagyobb százalékban télen túlfütött szobában történik meg.


a gyermek még nem képes olyan izzaásra mint a felnöttek. ha neked meleged van és nem tudsz levetközni akkor elkezdesz izzadni. a höháztartásod dolgozik, levezeti a meleget valahogyan. habár 26 fokban inkább bugyiban ülne az ember otthon.

na most a babának ez nincs kialakulva leginkább az elsö 6 hónap a legveszélyesebb. vagy is simán kaphat egy 26 fokos szobában högutát, úgy hogy nem izzad egy cseppet sem.

aztán az agymüködésének sem jó 23 fok felett.


éjszaka az alváshoz a legjobb a 18 fok.


a természet arra talált ki minket hogy alkalmazkodjunk a természet höfokához. ezért is érezzük a 23 fokos szobában hidegnek az idöt, ha kint esik a hó, míg ha süt a nap ezerrel ugyan ennyi höfoknál már izzadunk.

2011. okt. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Utolsó!


Ez azért picit sántít, akkor az összes forróövi embernek el kéne pusztulnia bölcsőhalálban. Bocsánat, de az az érzésem, hogy szeretünk a bölcsőhalállal "dobálózni", pedig sajnos ez a szörnyűség még eléggé a kutatás szinten tart, nem tudják, mitől alakul ki, csak felvetések vannak...


Aztán, annak ellenére, hogy teljesen feleslegesnek tartom a 26 fokot mind felnőtt, mind gyerek számára (akár anyagi és energia szempontból is), de ha Kérdező pl. párásítja a lakást, és nem öltözteti/takarja túl a babát, akkor az eddig felsorolt negatívumokat kivédte. Nyáron is van ilyen meleg a lakásokban, sőt, kánikulában én már örülök, ha csak 27 fok van...


Továbbá előny lehet pl, hogy az újszülöttel jobban tud bőrkontaktusban lenni az anya, mert ő és a baba is szinte ruha nélkül bújhatnak össze.

2011. okt. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is 26 fok van ilyenkor, fűtésszezonban. Nem tudom szabályozni, max az ablakot nyitom ki, de éjjel nem nyitom a fejükre, hogy még huzat is érje kimelegedve. Így éjjel elég meleg van, és tény, hogy néha nehezebben, nyugtalanabbul alszanak. Cserébe nem kell vastag pizsit húzni, és nem aggódok, hogy fáznak/megfáznak.

Napközben sokat szellőztetek és éjjel általában a szomszédos helységben nyitok ablakot, így is lehet valamennyire szabályozni a hőmérsékletet.

Egyetértek azzal is, hogy így sajnos kevésbé ellenálló lesz a szervezetük, és érzékenyebbek a hidegre.

A bölcsőhalál szerintem nem ide való téma, a túlmelegedés veszélye inkább akkor fenyegeti a babát, ha túlzottan be van bugyolálva. 27 foktól még nem fog hőgutát kapni.

2011. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor leviszem a hőfokot inkább 23-24 fokra. Ha ez neki jobb, én meg majd jobban felöltözök. :) Köszi a válaszokat.
2011. okt. 25. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!