Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit ajánlatok fogzásra?...

Mit ajánlatok fogzásra? Nektek mi vált be? Homeos bogyó? Ecsetelő?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én az ecsetelőt nem akartam kipróbálni, mert lidokainos, féltem attól, hogy esetleg később gond lesz emiatt. A homeopátiás bogyó bevált, illetve a Viburcol nevű homeopátiás kúp. Csak ne lepődj meg, ha nagyon alszik tőle a pici.

Van borostyánláncunk is, hogy segít-e vagy sem, nem tudom, nem viseli meg nagyon a lányomat a fogzás, de nem merem elvenni a láncot, így nem tudom, lánc nélkül mi lenne...

2009. márc. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Homeopátia és a gyermek című könyv fogzás:

Belladonna 9 ch és Arnica Montana 9 ch, mindkettőből, naponta 4*5 golyó, felváltva, amikor a fogíny fájdalommal járó, vörös színű duzzanatát tapasztalják!

Chamomilla 15 ch naponta 2*5 golyót, ha a fájdalom dühöt vagy hasmenést vált ki.

Ha a fogzás aftákkal (a száj nyálkahártyáján és az ínyen előforduló elváltozásokkal) jár, egészítsék ki a kezelést a következő szerrel:

Borax 5 ch naponta 3*5 golyó, az adagolás idejét az állapot javulásától függően kell megállapítani.


Homeopátia napjainkban című könyvből

Chamomilla 15 ch 5 golyó akár negyedóránként, vagy 30 ch 2-4*5 golyó

Borax 5 ch 3-4*5 golyó aftákkal kisért fogínygyulladás, a fogínyen már kis éríntés is erős fájdalommat vált ki. A baba esetleg nem akar szopni vagy visszautasítja a cumisüveget.

Phytolacca 9 ch 3-4*5 golyó fogzáskor a csecsemő erősen összeszorítja a fogínyét a fájdalom miatt.

Podophyllum 9-15 ch minden hasmenés után 5 golyó A fogzás idején rendszeresen, leginkább reggel jelentkező hasmenés, amely bő, vizes állagú, fájdalmas gyomorkorgással jár. A hason fekvés jólesik, de hasmenést válthat ki. Hasonfekve enyhül a fájdalom.

Pulsatilla 15 ch naponta 1-2*5 golyó nyafogó, síros anyukához bújó baba. Szabadban, hűvös levegőn jobban érzi magát.

Mercurius Solubilis 9 ch 2*5 golyó erős nyálfolyás éjszaka, a nyelv duzzadt, lepedékes, a fogbenyomatot megtartja. A kis beteg szomjas nyűgös éjjel sokszor felébred. A CHAMOMILLA kiegészítő szere lehet.

Remélem tudtam valamennyit segíteni, boldog babázást kíván 9 hónapos anyuka!

2009. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Én is vakon hittem a homeopátiás cuccokban, míg nem valaki majdnem belehalt, pedig a patikus tudta mit csinál... én nem adnék a gyermekemnek. Viszont nem olyan nagy idő míg kibújik a foga, és 14 éve is dentinoxal ecseteltem, most is azzal ecsetelem a pici inyét. Amúgy este, mikor sír és Nurofen szirupot adok 2,5 ml-t és nekem bevált, nappal pedig semmit, inkább elterelem a figyelmét... persze mindenkinek más válik be, hagyd rágcsálni...gumikacsa, rágóka, szabadidőruhád zsinórja :O) apa hüvelykujja... stb.
2009. márc. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom ki az a kedves anyuka aki ezeket a homeopátiás cuccokat ajánlgatja, de tudja, hogy csak egy rosszul kiválasztott szerbe bele is lehet halni???? Először mindenki olvassa már el, hogy mi az a homeopátia könyörgöm!!!
2009. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Már miért halna bele ha homeós bogyót szed???
2009. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért a nurofen és a panadol szerinted kíméletesebb?Elolvastad a mellékhatásait?Ennyiből szerintem bármi okozhat allergiás reakciót,de szerintem a homeos bogyók azért kíméletesebbek,mint ezek a fájdalomcsillapítók.
2009. márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk a Viburcol kúp teljesen bejött.

13:45-ös: Te minden ilyen jellegű kérdéshez ezt a választ fogod írni? Aki ésszel használja, annál pont akkora a valószínűsége,hogy baj lesz, mint aki a gyógyszert használja.

2009. márc. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9%
Igen, mert egy kedves ismerősöm halt bele, pont az ilyen okosnak hitt dokitanácsok miatt... azért... a homeopátia is egyfajta vírus tudod??? és plussz a mellékhatások. De persze ez még nálunk kiscipős, úgyhogy sok ilyen eset után majd biztosan tudni lehet kinek mit lehet beadni... CSak köhögésre lehet 10 féle homeót adni, de korántsem mindegy melyiket... de gondolom gyógyszerész végzettsége van annak, aki meg folyton ezeket ajánlja...
2009. márc. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

22.44-nek: én voltam az első válaszoló is.

A homeopátiás szereket egytől-egyig gyógyszertárban veszem és a gyógyszerésznő, aki adja, jó ismerősöm, jártas is a témában, a saját gyerekei még gyógyszert nem kaptak születésük óta. 9 és 11 évesek.

Ez a gyógyszerésznő mondta nekem azt is, hogy ha az emberek pontosan értenék, milyen gyógyszereket kapkodnak be (ide értve a fájdalomcsillapítókat is) akkor negyede ennyi gyógyszer nem fogyna.

Nem állítom, hogy a homeopátiának nincsenek, nem lehetnek mellékhatásai. De tudomásom szerint jóval kevesebb és ritkább, mint a gyógyszereké.

Nem tudom, mi történt az ismerősöddel, de nem lehet, hogy nem is a homeopátia volt felelős a problémájáért, vagy legalább nem kizárólag az? Az emberek, ha bajuk van, bűnbakot keresnek, így működünk... Valakit vagy valamit hibáztatnunk kell. Talán így jött a képbe a homeopátia mellékhatása is...

2009. márc. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!