Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanultok babátok mellett?

Tanultok babátok mellett?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy akinek pici babája van,van-e ideje arra, hogy esetleg tanuljon illetve egyetemet végezzen..
2009. márc. 4. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én abbahygtam az egyetemet, másoddiplomát...de van aki csinálja, sztem aki akarja az tudja...én nem is akartam:(
2009. márc. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én nyelvet tanulok mellette, itthon, egy online nyelvtanfolyamon, ahol az én időbeosztásom szerint tudok tanulni. Mikor alszik, akkor tanulok, a házifeladatokat este csinálom. 6 hós a babám. Mivel segítségem nincsen, eljárni nem tudok suliba, de később tervezem, hogy egy okj-s képzést elvégezek távoktatásban, ahol heti egy szombatot kell iskolában lenni, azt férjemmel meg tudom oldani.
2009. márc. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én most készülök diplomavédésre, záróvizsgára... 7,5 hónapos a babám, akkor tanulok, amikor alszik, ill. este. Nem könnyű, nem patyolattiszta a lakás, de elmegy. Csak a legszükségesebbeket csinálom meg, mindig valami kicsit. Főzésnél, mosogatásnál kint van velem a szőnyegen, vagy az etetőszékben, ennyit azért ki szokott bírni. Porszívózni heti 2x szoktam, hétvégén pedig a többit, ha apa is itthon van és lefoglalja a picit. Régebben ő hozott nekem ebédet is, de már kezdünk leszokni róla, most már az is megy, és délelőtt megyünk vásárolni. Más segítségem nincs, apa is dolgozik napközben. De már alig várom, hogy végre befejezzem a sulit, mert elég fárasztó és lassan haladok, főleg, hogy most sem aludt a "Drágalátos" :), csak 40 percet! :(

Szerintem is csak akaraterő és kitartás kérdése. De eljárni nem tudnék órákra, tehát csak olyan jöhet(ne) szóba, amihez elég az internet.

2009. márc. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok a válaszokat. Azért érdekelt a dolog mert én is tanulni szeretnék illetve valamilyen tanfolyamot végezni távúton vagy a neten keresztül. A lényeg, hogy ne kelljen otthonról elmennem csak otthon tanulni. Az én babucim 3hónapos. Esetleg megirnátok ki mit tanul vagy milyen tanfolyamot végez? Köszönöm!
2009. márc. 4. 14:00
 5/12 anonim ***** válasza:
én voltam az angolt tanulós. http:\\angolnyelvtanulás.shp.hu én itt tanulom a nyelvet, nagyon tetszk a tanfolyam módszere.
2009. márc. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, megnézem
2009. márc. 4. 14:19
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a lányom 9 hónapos korában kezdtem el levelezőn a gépészmérnökit, nem könnyű, de megy a dolog. Egy félévben kb 10 nap megyek el suliba (kb20-szor kéne), ebből kb 5 péntek és 5 szombat. Péntekenként ilyenkor anyum és esetleg a férjem van a picivel, szombaton a nagyapa is ráér. Nem egyszerű, de szerencsére az első félév simán ment. Ez a félévneccesebb, mert a kicsim anyásabb lett és a tantárgyak is gázosabbak, de ha akarod meg lehet csinálni, akár egyetemet vagy fősulit is.
2009. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én az érettséginek álltam neki, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, mert csak 10 osztályom volt, utána sajnos annak idején ellinkeskedtem a sulit, aztán 18 évesen dolgozni mentem inkább. Amikor terhes lettem, be is iratkoztam távos gimibe, októberben szültem, és a kisfiam 2 hónapos kora óta megint bejárok kéthetente. Ez az utolsó évem, most fogok érettségizni. Utána megyek egyetemre de már nappalisra, hiszen jövő októberben lesz 2 éves a fiam, a gyedem is lejár, megy bölcsibe. Hát mit ne mondjak, nem könnyű tanulni mellette, pláne, hogy egyedül nevelem. Akkor tanulok, amikor alszik, vagy ha néha anyukám vigyáz rá, de hát ő se nyugdíjas még (nagyon nem), hétköznap dolgozik. Néha egy-egy szombatot szokott bevállalni, olyankor van, hogy ott is alszik a picur, de nem mindig. Azért egész jól megy a suli, tavaly már előrehozott érettségit tettem angolból és társadalomismeretből és mindkettő nagyon jó lett. Most meg nyelvvizsgáztam elsején, remélem sikeresen.
2009. márc. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A 14:44-es válaszolónak irom, hogy nagyon ügyes vagy, pláne ahogy irod, hogy egyedül neveled a gyermekedet, és még egy egyetemet is bevállalsz. Bárcsak én is ilyen kitartó lennék!
2009. márc. 4. 14:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszi szépen :) Azért néha nálam is el tud szakadni a cérna. Amikor a fiamnak jött a foga, alig aludt, én meg próbáltam volna matekra tanulni, de hát 5 percenként felébredt, akkor azért volt, hogy téptem a hajam és a sarokba vágtam a könyvem, mondván, hogy nem fogom tudni megcsinálni. De szerencsére mindig összekapom magam. Az egyetemtől félek egy kicsit azért. De remélem, hogy ahogy nő a kisfiam, majd könnyebb lesz.
2009. márc. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!