Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két honapos babanak hányszor...

Két honapos babanak hányszor lehet orrszivozni az orrát és egy szívás meddig tartson egy orrlyukon?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahányszor szükségesnek látod a használatát, akár szopizás előtt is lehet.., ha szörcsög az orra, nem kap rendesen levegőt. Lehetetlen megmondani, meddig tartson egy-egy szívás... amíg láthatóan jön váladék az orrából.
2011. ápr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahányszor telemegy az orra úgy, hogy nem tud rajta levegőt venni. Pár másodperc általában elég ahhoz, hogy a váladék kijöjjön, látni fogod a csőben.
2011. ápr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem beteg, vagyis eddig nem volt az, lehet ez lesz az első nathank, bár remelem nem. Pár órája kezdett szorcsogve levegőt venni, nyugos volt a szopinal, gondolom nem kapott levegőt. Elmentem orrszivotvenni, szívtam, jött minimális valadek, furdetes utan megint szopizott, de azóta is szorcsogve és nem tud elaludni és nyugos, de szivom és semmi nem jött. Addig szívja, aMIG nem fog szorcsogni? Úgy sajnálom szegényt.
2011. ápr. 19. 22:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Fog szörcsögni. Ezek a szívók nem olyan hatékonyak, mintha ő maga fújná ki, próbáld csak ki saját magadon. Ha nagyon náthás, akkor lehet, hogy szopi előtt kiszívod neki, aztán utána megint kell. Sajnos elég gyakran, és nehéz lesz altatni. Esetleg orrcsepp segít, bár nem vagyok benne biztos, hogy ekkora gyereknek milyet lehet venni.
2011. ápr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet orrcseppet használni: vagy tengervizeset vagy homeós Euphorbiumot.. ezek segítenek feloldani a váladékot. Ha szopizik a babád, néhány csepp anyatejet is cseppenthetsz az orrába... ez steril, tökéletes orrcsepp (is).
2011. ápr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm



Csak annyira rossz... Tehetetlennek érzem magam, ő meg csak szenved.

2011. ápr. 19. 22:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden szívás előtt cseppents neki sós vízes oldatot, és várj 2-3 percet. Annyiszor csináld, ahányszor csak hallod, hogy nem kap levegőt. Ijesztő, mert ők még nem vesznek a szájukon levegőt, és azért nem tud enni se ilyenkor.

Mi is benyaltunk annó 3 hetesen náthát, tudom borzasztó, de szívjad neki, nehogy a fülére húzódjon.

Az ágyat emeljétek meg a fejrésznél, mi könyvet tettünk a láb alá, így kicsit jobb volt.

Ha sárgul, vagy zöldül a cucc, akkor vidd le a dokihoz...és a szívót nem csak oda kell tartani, hanem tekergesd is, hogy minden szögből legyen vákum.


jobbulást!

2011. ápr. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszi.


Az este kétszer volt fennt, akkor szívtam neki, amúgy tudott aludni. Szerencsére laza sincs és átlátszó az orrvaladeka, de mar biztos hogy nathas mert szipog, pruszkol és nehezen szopizik. Délután van doki, de gondolkodommhogy elvigyem e egyáltalán, hisz gyógyszert úgy se adna, nem akarom jobban megbetegiteni a varoteremi bacikkal.

2011. ápr. 20. 07:55
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok,

ha vizes a váladék, ne vidd, csak ha színes, vagy köhög.

Hát akkor tényleg jobbulást Nektek!


A dokim azzal vigasztalt akkoriban, hogy minden valamire való gyerek 3 hós koráig 2x, 1 éves koráig 5-6x legalább megfázik...:-DDD

Ez engem megnyugtatott, mert azt hittem Én "fázattam" meg vhogy...

2011. ápr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!