Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ha náthás a baba...

Anyukák! Ha náthás a baba akkor most lehet sűrűn orrszívózni hogy ne menjen a fülére vagy nem?

Figyelt kérdés
Egyszer azt hallom hogy sűrűn kell, fél óránként, máshol meg azt hogy nem szabad sűrűn. Náthás a babám és nem tudom most hogyan csináljam.
2010. jan. 20. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy van az orrában váladék, porszívózd ki. Jobban fogja magát érezni utána, mert kap az orrán levegőt és a baktériumok se szaporodnak el a pangó váladékban.
2010. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én megfázáskor 2-3 óránként szívtam az orrát, 1 hét alatt meggyógyult. de nálunk tortúra az orrszívás, ha a babád engedi, akkor sztem minél gyakrabban. de csak ha tényleg beteg! az enyém 9 hónapos volt, és életében először találkozott az orrszívóval, teljesen megviselte, az egészet végigordította.

jobbulást!

2010. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
NYugodtan lehet olyan sűrűn orrszívózni, ahogy igényli, akkor megy a fülére ha nem szívod ki és ő visszaszívja.
2010. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem időre, hanem ha kell. Evés és alvás előtt mindenképp, különben akkor, ha látod, hogy nem kap levegőt, tele van az orra.
2010. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A baba korától is függ. Azért hallod, hogy nem lehet túl gyakran, mert az a pár hetesekre vonatkozik. Az orr nyálkahártyája megsérülhet a túl gyakori szippantástól. Én az egyik gyerekemmel jártam csak így, 6 hetesen csúnyán benáthásodott, annyira, hogy a szopi se nagyon ment neki. Gyakran kezdtem szívni, az egyik orrlyuka picit bevérzett. Utána úgy csináltam, h csak szopi előtt szívtam neki, helyre jött.

Szerintem 4-5 hónapos kortól ez már nem lehet probléma, és igaz az állítás, hogy inkább ne húzódjon a fülére, és az arcüregére, ezért kell gyakrabban szívni. De nehéz lenne meghatározni, hogy most ennyi vagy annyi időnként. Mi is akkor fújunk orrot, ha kell. Figyeled, és ha szörcsög, nem kap rendesen levegőt (nyitott szájjal van/alszik folyamatosan, pedig nem szokott), akkor le kell szívni.

A jobb eredmény érdekében először valamilyen sós vizes oldatot kell befecskendezni, 1-2 perc múlva leszívni, amíg csak jön valami, aztán orrcseppet cseppenteni (életkornak megfelelő fajtát, ezt a gyógyszertárban is tudják), és kész.


Nekem az a tapasztalatom, hogy még ugyanaz a gyerek is minden alkalommal máshogy tűri az orrszívást. A most két és fél éves lányom üvölt, viszont amikor utoljára nyáron beteg volt, akkor magának szívta le. Még nem tudott beszélni, de mutogatott az orrszívóra, és akkor tényleg tele volt az orra... Szóval érdemes újra meg újra szívni,ha meg sír, utána gyorsan megvigasztalod. Nem érti, de jobb lesz neki is...

2010. jan. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat. 10 hónapos a lányom és most úgy csináltam hogy amikor szürcsögött az orra ki is szippantottam. Igaz egy ordítás de utána már ő szívja a macika orrát.
2010. jan. 21. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!