Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli kisgyerekednek...

1 év körüli kisgyerekednek minden nap adsz zöldséget?

Figyelt kérdés

Azt eszi már, amit a család? Ha igen, milyen finom zöldséges-húsos recepteket tudsz, ami neki is való, és a felnőtteknek is ízlik?

Amióta a kisfiam azt eszi, amit mi, sajnos észrevettem, hogy egyre kevesebb zöldséget kap, ezen szeretnék változtatni.

Köszi szépen!


2011. ápr. 20. 08:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt ette,amit mi. De mi is hetente többször ettünk zöldséggel készített ételeket,salátákat. Vacsorára vagy uzsonnakor sokszor evett paradicsomot,zöldpaprikát is.

Most 18 hónapos.

2011. ápr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így voltam, rádöbbentem, hogy sokkal több rizst és krumplit eszik mint kéne (a tésztát nem nagyon szereti).


Én nagyon gyakran adok a fiamnak sűrűre főzött levest (borsó, hús, brokkoli, karfiol, póréhagyma) levesgyönggyel vagy reszelt sajttal. Egyik héten sóskát, másik héten spenótot főzök mi is nagyon szeretjük. Heti 1x kap sütőtök-cékla-gesztenye-csirke kombót, még a mélyhűtőből. Heti 1x kap májat és halat is.


Zöldséget vagy úgy csinálok, hogy mirelit zöldségkeveréket fokhagymás vajon pici sóval petrezselyemmel víz nélkül megpárolok, vagy az itthon található bármilyen zöldségből olajos-hagymás alapon sok fűszerrel (kakukkfű, lestyán, majoranna, bazsalikom, snidling stb.) rendes tejfölös-habarásos főzeléket készítek. Nagyon szereti, és igazán nem nagy cucc elkészíteni.

A fiam 16 hónapos, két hónapja eszi azt amit mi.

2011. ápr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!